בית משפט לערעורים בפריז קבע היום (חמישי) סופית כי קובילי טראורה בן ה-29 לא יעמוד לדין על רצח שכנתו היהודיה שרה חלימי ז"ל לפני כשנתיים וחצי. הסיבה: טראוה היה תחת השפעת קנאביס בעת המעשה והוכרז כ"לא אחראי מבחינה פלילית למעשיו". עורך הדין שמייצג את משפחת חלימי גינה את ההחלטה ואמר כי מדובר ב"סקנדל".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

חלימי נרצחה בביתה בלילה שבין 3 ל-4 באפריל. מהחקירה עלה כי טראורה השליך את חלימי מהחלון, וכשראה אותה מוטלת על הקרקע צעק :"אללה אכבר" ו"אני הרגשתי את השטן". לפי המשטרה, טראורה הכה את חלימי במרפסת ביתה.

במהלך הדיונים בבית המשפט אמר כי חש ש"כוח שטני" השתלט עליו וכי הוא חש חרדה רבה ביום לפני המקרה. למרות שאין לו עבר פסיכיאטרי, טענו פרקליטיו כי 12 הג'וינטים שעישן באותו יום שינו את מצבו הפסיכולוגי.

במשפחתה של חלימי מתחו ביקורת חריפה על ההחלטה ושוקלים לערער עליה: "זו תחושה של כעס וגועל עבור המשפחה". פרקליטו של טראורה, מנגד, הביע שביעות רצון ו"הקלה" מההחלטה – וציין כי הנושא פה אינו אנטישמיות או מדיניות אכיפה נגד שימוש בקנאביס, אלא בחינת מצבו הנפשי של טראורה בעת ביצוע המעשה.‎

חבר הפרלמנט הצרפתי מאיר חביב שוחח עם וויליאם אטל, אחיה של חלימי, ואמר: "בדומה לשלושת הילדים, הוא המום וחש אי הבנה, אי צדק וכעס. כחבר פרלמנט, אני לא נוהג לבקר החלטות בית המשפט, אך כמי שמעורב בפרשה זו מהיום הראשון, לבקשת המשפחה, אני פשוט מזועזע. השופטים הכריזו כי רוצח שרה חלימי חסר אחריות פלילית על בסיס שתי חוות דעת מקצועיות נגד אחת".

חביב הוסיף: "ההחלטה הזו מעבירה מסר ברור לכל הפושעים: כאשר גבר שותה ועובר עבירה, מדובר בנסיבות מחמירות. כשאחר צורך סמים בכמויות מוגזמות, מדובר בנסיבות מקלות והוא לא אחראי למעשיו. כמו רבים נוספים אני שואל היום - מי באמת חסר אחריות? היום אני מתבייש ועצוב. אני מרגיש שמעבר לרטוריקה, במאבק נגד האנטישמיות, צרפת התפטרה".

על מאבקה של משפחת חלימי אמר: "בנוסף לכאב הבלתי ניתן לתיאור על אובדן בנסיבות איומות, הם צריכים להתמודד עם הסבל של העוול שאינו מאפשר להם להתאבל".‎