בית המשפט הרוסי דחה ביום חמישי האחרון את ערעורה של נעמה יששכר ופסק כי עונשה נותר 7 וחצי שנים במאסר. כעת, כך נראה, המאבק לשחרורה יעבור בעיקר למישור המדיני אל מול הנשיא ולדימיר פוטין - שלא מתכוון להפסיד את ההזדמנות הפוליטית שנפלה לידיו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

סיפורה של נעמה יששכר הוא בגדר טרגדיה. היא נפלה קורבן לשלל אינטרסים במזרח התיכון, וגופה צר מלהכיל את מה שהיא נדרשת לסחוב על גבה. כך, הכול מתחיל ונגמר אצל נשיא רוסיה, וולדימיר פוטין.

במערכת הביטחון הישראלית מדברים על פוטין כאדם נכסי, שמזהה הזדמנות ומסתער עליה כדי להשיג את האינטרסים שלו, ולא תמיד בהקשר לאינטרס הרחב יותר. כך למשל בצפון, במערכה הישראלית מול אירן, פוטין עדיין נותן לישראל חופש פעולה מסוים, ואפילו קצת נהנה מהמאבק בין המדינות.

דנה ויס
כדאי להנמיך ציפיות | צילום: חדשות

והנה נפל לידיו נכס אמיתי - נעמה יששכר, והוא בהחלט מבין זאת. דרכה הוא יכול לכופף את ישראל סביב הנושאים החשובים לו: נוכחות הכנסייה הרוסית בירושלים, תיירות, אפילו ארצות הברית שמשתלבת בסיפור - לכן מקפידים ברוסיה להדגיש את העובדה שנעמה היא גם אזרחית אמריקנית. סביר שפוטין יעשה כל מה שהוא יכול על מנת למצות את המהלך הזה עד תומו.

אלו חדשות מאוד לא טובות עבור נעמה יששכר ומשפחתה. חלון ההזדמנויות בו כולם תולים תקווה הוא החודש הקרוב, לקראת הגעתו של נשיא רוסיה לישראל. כך, כולם מדמיינים את הסיטואציה בה הוא מחזיר את נעמה הביתה איתו במטוס. ואילו אני - לא הייתי מפתחת ציפיות.