תואר ברומנטיקה: אלפי סטודנטים סינים החלו לפני חודשיים את שנת הלימודים עם קורס יוצא דופן במערכת השעות - שיעורים באהבה ובמערכות יחסים, עם הדרכות והדגמות כיצד לנהוג בעת ויכוחים או בדייט ראשון. "סין מתפתחת כל כך מהר עכשיו, כמעט ואין לצעירים ידע על אהבה ונישואים", מסביר לי צ'ן אחד המרצים באוניברסיטת שנגחאי.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לא פחות מ-9 אוניברסיטאות במדינה מציעות קורסים בנושא רומנטיקה, ויותר ויותר מצטרפות מדי שנה. על פי נתונים רשמיים של הממשל בבייג'ינג, בסין חיים 32 מיליון גברים יותר מנשים. החשש בהנהגה הוא שמספרים אלו יובילו לקושי בהקמת משפחות, תסכול בקרב האוכלוסיה הגברית הצעירה, עיוותים בשוק העבודה ואף לסחר בנשים ממדינות שכנות. "המנהיג העליון שלנו קרא לנו לפתח בגרות מחשבתית ורגשית, באמצעות תרגול", אומר לי.

גורם נוסף לקושי של צעירים למצוא זוגיות הוא ההשקעה הרבה בלימודים למבחני הכניסה לאוניברסיטה, שלא מותירה זמן פנוי לבילויים וליציאות. "קשה להם למצוא זוגיות, מעגל החברים שלהם מצומצם", מסביר לי. "אחר כך הם מתחילים לעבוד ופוגשים קצת נשים בעבודה אך לא מספיק. הרבה בחורים צעירים מכירים מעט מאוד בנות".

"בעבר, צעירים ראו משפחות אחרות ואת ההורים שלהם עצמם כדי ללמוד איך מתנהלות משפחות בריאות. אבל היום סין מתפתחת כל כך מהר, אנשים עוברים לעיר ולדירות. לילדים אין הזדמנות לראות חיי משפחה. יש להם ידע מוגבל על אהבה ונישואין, אז דרך לימוד והדרכה אנחנו מלמדים אותם מהם חיי נישואים בריאים".

ואכן, נראה שהתלמידים מרוצים. "אחרי שיעור כזה, אני מכיר יותר בנות ומסתדר איתן יותר טוב", אומר אחד מהם. "אני מבין טוב יותר איך הן חושבות ומרגישות".