משרד הבריאות פרסם היום (שישי) המלצה לאזרחי המדינה לפיה יש להימנע מנסיעות לא הכרחיות לעיר ווהאן בסין - זאת בשל התפרצות נגיף הקורונה. עוד נמסר כי "המשרד מצוי בקשר עם כל הגופים הבינלאומיים וגורמי המקצוע בארץ ובעולם בנושא ויעדכן את הציבור באופן שוטף בהתפתחויות". במקביל, מקרה נוסף של הדבקות בנגיף זוהה בארה"ב: אישה בשנות ה-60 לחייה משיקגו זוהתה כנשאית של הווירוס המסתורי. 50 אמריקנים נוספים, המתגוררים ב-22 מדינות, חשודים כנגועים, אולם החשד טרם אושש סופית.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בתוך כך, ארגון הבריאות העולמי הודיע לפני זמן קצר כי מוקדם מדי להכריז על התפרצות הנגיף כאירוע חירום בריאותי הנוגע לכלל הקהילה הבינלאומית. "אני לא מצהיר היום על מצב חירום של בריאות הציבור הנוגע לדאגה בינלאומית", הודיע מנכ"ל ארגון הבריאות העולמי טדרוס אדהנום גברהיסוס. "עם זאת, אל תטעו, מדובר במצב חירום בסין. אבל הוא עדיין לא הפך למצב חירום עולמי, למרות שיכול להפוך לאחד כזה".

מוקדם יותר היום החליטו הרשויות בסין להטיל סגר על שורת ערים במדינה, בהן מתגוררים יותר מ-33 מיליון תושבים. חלקים מהחומה הסינית באזור שנגחאי נסגרו למבקרים ופארק השעשועים דיסנילנד שנגחאי נסגר גם כן.

סיני שהתמוטט ברחוב כנראה כתוצאה מהוירוס הקטלני
סיני שהתמוטט ברחוב כנראה כתוצאה מהוירוס הקטלני | צילום: perek.tv באינסטגרם

צילומים מטרידים מהעיר ווהאן גם מראים גבר ואישה, בשני מקרים שונים, שמתמוטטים בפתאומיות באמצע הרחוב. במערב התגלה עד כה מקרה אחד של הידבקות בארצות הברית, ו-14 חשדות להידבקות נבחנו בבריטניה. במדינות המזרח הרחוק המצב חמור יותר - ברבות מהן התגלו מקרים של הידבקות. כעת עמלות סין ושכנותיה לעצור את התפשטותו של הוירוס.

בעיר ווהאן, מוקד התפרצות הנגיף, פועלים להקמת בית חולים שיכיל אלף מיטות - והמטרה היא להשלים את בנייתו בתוך 6 ימים בלבד. אזרחים בסין מדווחים כי בבתי החולים הקיימים ההמתנה לרופא אורכת שעות. אנשים עומדים בתורות כשפניהם מכוסים במסכות, ובצוותים הרפואיים אין מספיק כוח אדם.