וושינגטון הכריזו בימים האחרונים על מדיניות חדשה שעתידה להחמיר עם אזרחים זרים המבקשים ויזה לארצות הברית ועלולים להכביד על מערכת הבריאות האמריקנית, כך פורסם הבוקר (שלישי) ב"ידיעות אחרונות". המדיניות צפויה להיכנס לתוקף החל מהבוקר. הנשיא טראמפ הסביר את המדיניות החדשה: "כדי להגן על ההטבות הזמינות לאזרחים אמריקנים אנחנו חייבים להבטיח שמהגרים מסוגלים לשלם על מחייתם".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בשבוע שעבר פרסמה מחלקת המדינה תקנות חדשות, שנכנסו היום לתוקפן, הקובעות את התנאים המאפשרים לקונסול אמריקני לסרב לבקשת ויזה – בין אם זו אשרת תייר, סטודנט או ויזת עבודה. התקנות של מחלקת המדינה אוסרות על כניסתם של זרים למדינה ללא ביטוח רפואי לפי שיקול דעתו של הקונסול - אם הוא סבור שהם עלולים לפנות לשירותים רפואיים בארה"ב. בנוסף לכך, קונסולים רשאים לסרב להעניק ויזות גם לאנשים העלולים לבקש הטבות ממשלתיות הקשורות לאוכל או לדיור

מחלקת המדינה מנחה את הקונסולים לקחת בחשבון מספר שיקולים כדי לגבש דעה האם אדם פלוני עלול לבקש הטבות על חשבון משלם המיסים האמריקני. השיקול הראשון הוא גילו של הפונה לוויזה - כעת כל מי שמעל לגיל 62 ייחשב "חשוד למעמסה" אלא אם כן יוכל להוכיח אחרת.

כמו כן, צעיר ללא השכלה גבוהה או ללא משרה קבועה בשכר הולם, יתקשה לקבל ויזה ועלול להוות "חשוד למעמסה". בנוסף, קונסולים רשאים לסרב לאשר ויזות לאנשים הסובלים ממצב רפואי העלול להפריע ליכולתם להמשיך לעבוד או ללמוד בעתיד. 

בעתיד הקרוב יתפרסם שאלון חדש למילוי על ידי הפונים לוויזות, שבמסגרתו ייאסף מידע אודות מצבו הבריאותי, הפיננסי והחברתי של מבקש הוויזה. מידע זה יסייע בהחלטה האם להעניק למבקש את הוויזה הנכספת.