המיצג האנטישמי - והתגובה: הוועד המנהל של ארגון החינוך, המדע והתרבות של האו"ם (אונסק"ו) הודיע אתמול (שישי) כי החליט להסיר מרשימת המורשת העולמית שלו את הקרנבל המסורתי שנערך מדי שנה בעיר אלסט שבבלגיה. הסיבה: מיצגי ענק אנטישמיים של יהודים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

המיצג שהוביל את אונסק"ו לקבל את ההחלטה הוא בובות ענק של יהודים חרדים שיושבים על שקי כסף ומוצגים למעשה כרודפי בצע. בהודעה מטעם הארגון נכתב כי ההחלטה להסירו מהרשימה היוקרתית היא "שימוש חוזר במוטיבים גזעניים ואנטישמיים בתהלוכה". 

הקרנבל התווסף לראשונה לרשימת המורשת העולמית של אונסק"ו בשנת 2010, אולם לאורך השנים הוא עורר את חמתה של הקהילה היהודית בבלגיה, שמונה 40 אלף איש - זאת עקב השימוש במוטיבים אנטישמיים בתהלוכה, שבאו לידי ביטוי במיצג היהודים היושבים על שקי הכסף. 

ראש עיריית אלסט התנער מהצעד של אונסק"ו וטען שתושבי העיר סובלים מהאשמות מגוחכות: "אנחנו לא אנטישמים ולא גזענים. כל מי שתומך בהצגת המיצגים הללו עושה זאת בתום לב, אנחנו תמיד נישאר עיר הלעג והסאטירה".  

לעומת ראש העיר שבטוח שבמיצג אין כל מוטיב אנטישמי, בירך היום שגריר ישראל בבלגיה, עמנואל נחשון, על החלטת אונסק"ו להסיר את הקרנבל מרשימת המורשת העולמית שלו.