נער בן 16 שיצא עם קבוצת חברים לטפס על אחד מההרים הגבוהים בארצות הברית כמעט וסיים ואת קריירת הטיפוס שלו בצורה טרגית. במהלך הטיפוס, מרחק קצר מהפסגה, איבד הנער את אחיזתו והחל ליפול מטה במדרון התלול. הוא התגלגל ונפל מגובה רב – המקביל לבניין בעל 44 קומות. בנס, הוא יצא מהאירוע עם רגל שבורה בלבד.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

קבוצת המטפסים מקנדה יצאה לכבוש את הר "הוד" במדינת אורגון שבארצות הברית. הם ניסו להגיע לנקודה הכי גבוהה בהר הגעש, כדי לציין את הטיפוס ה-90 המשותף של הקבוצה.

לקראת הישורת האחרונה של הטיפוס, רגע לפני הפסגה הנחשפת, איבד אחד המטפסים, נער בן 16, את האחיזה במדרון התלול ונפל מגובה של 500 פיט, כ-44 קומות, אל הקרקע. "הוא חשב שהוא עומד לעצור בדרך. הוא ניסה לבלום את הנפילה עם הגרזן שבידיו אך זה לא עזר כי הוא נפל במהירות כה גבוהה", סיפר אביו של הנער.

לאחר שהגיע לתחתית, החלו פעולות החילוץ המסובכות שלקחו במצטבר כמה שעות. הפרמדיקים שהגיעו אליו הצליח לקבע את רגלו השבוע ולייצב את מצבו בהר הקפוא.

הר "הוד" הינו הר געש שנחשב פופולרי במיוחד בקרב מטפסים. יותר מ-10,000 בני אדם מטפסים עליו מדי שנה, כך לפי נתוני הרשויות בארצות הברית. "זה הר מאוד קשה לטיפוס מבחינה טכנית, הוא מסוכן", אמרו במשטרה המקומית. מאז שנת 1883, לפחות 126 בני אדם מתו במהלך הטיפוס עליו.

הנער שנפצע הועבר לבית חולים מקומי ושם עבר טיפולים רפואיים עד לשחרורו. "הוא מדבר על משפחתו וחבריו", אמר האב. "הוא במצב רוח טוב". אביו אמר כי ברגע שבנו יחלים, הוא מתכוון לקחת אותו איתו בחזרה להר כדי להשלים את הטיפוס יחד.