הסיפור הזה יכול היה להפוך בקלות לטלנובלה, והוא מתחיל אי שם בשלהי שנות השבעים, בשבוע שמשי בפלורידה, שבמהלכו ילדו שתי נשים תינוקות בפער של ימים סופרים אחת מהשנייה. השנה הייתה 1978, ואחרי שנים של ניסיונות, ילדה ברברה מייז את בתה הראשונה, שנולדה עם פגם חמור בלב. שלושה ימים מאוחר יותר, הגיעה לעולם באותו בית חולים עוד תינוקת, בריאה לחלוטין, והצטרפה למשפחה מרובת ילדים.

אך בעוד שעדיין שהו בתינוקיה, הוחלפו ביניהן שתי התינוקות, וכך שוחררו הביתה. השנים עברו, ושתי התינוקות התבגרו, כל אחת בביתה – קים כבת יחידה להוריה, ארלנה כאחת משבעה אחים ואחיות. אבל אז, כשהיו הילדות בנות 9, עברה ארלנה דום לב. אך האירוע הקשה היה גם זה שהביא לגילוי ההחלפה שהובילה לשיבוש הגורלות: בבדיקות שנערכו לארלנה לקראת הניתוח שאמור היה להציל את חייה, התברר שסוג הדם שלה אינו תואם את זה של הוריה, וכך התברר שהיא אינה בתם הביולוגית. ארלנה לא שרדה את הניתוח, ולאחר שהוריה קברו אותה, הם החליטו לצאת לחפש את בתם המקורית.

באותו זמן, בבית אחר, גם חייה של קים לא היו פשוטים. האישה שהאמינה שהיא אמה, ברברה, מתה כשהייתה בת שנתיים בלבד. כשהגיעה לגיל עשר, היה זה אביה שסיפר לה על הזוג שמחפש אותה. "הוא היה צריך להושיב אותי ולהגיד לי - תשמעי, יש משפחה אחת שהבת שלה מתה. הדם שלה לא תאם לזה של ההורים, ואת התינוקת היחידה שנולדה בבית החולים ההוא באותו שבוע. מצאו אותך דרך בלש פרטי. אני רוצה שתדעי שאת הבת שלי, שאני אוהב אותך לא משנה מה יגידו תוצאות הבדיקות שלך, אבל את חייבת לעשות את הבדיקות", סיפרה קים.

השבוע, 30 שנה לאחר שהמקרה התפרסם והסעיר את כל ארה"ב, חשפה רשת ABC שהייתה זו החלפה מכוונת: אחות בכירה שעבדה בבית החולים הורתה לאחד מחברי הצוות להחליף בין צמידי התינוקות, מתוך צער עמוק על כך שברברה, שאותה הכירה, סבלה והתאמצה להביא תינוק במשך שנים רבות כל כך, ולבסוף ילדה תינוקת שככל הנראה לא תאריך שנים. הפרטים נחשפו להפתעת כולם כשהאחות החליטה להתוודות על המקרה לפני מותה.

קים לא הסכימה להשלים עם הבשורה כל כך מהר: "בכיתי שאני רוצה את החיים שלי בחזרה, לא הבנתי איך הפכנו לטלנובלה", היא מספרת היום לרשת ABC כאישה בת 41, "ניסיתי להמשיך הלאה באופן הכי חיובי שיכולתי, ואני תמיד משתדלת לא לדשדש בעבר ולכעוס".

בשנת 1998 תבעו שתי המשפחות את בית החולים ופוצו במיליוני דולרים. בהתחלה שיתפו ביניהן המשפחות פעולה, אבל אחרי חמש פעמים שבהן נפגשה קים עם הוריה הביולוגיים, החליט אביה להפסיק זמנית את הפגישות, כי הרגיש שהעניין משפיע עליה לרעה מבחינה רגשית ושהציונים שלה מידרדרים. ההורים לא הפסיקו לדרוש להיפגש עימה, עד שבגיל 14 היא החליטה להתנתק מהם באופן חוקי, אך כיום היא מצטערת על כך: "רציתי לדעת עליהם דברים, רציתי להכיר אותם ואת עצמי".

המעורבים בסיפור, שקיוו לתבוע, גילו שעל האירועים חלה התיישנות, אך על הצלקות שהמקרה הותיר בכל המעורבים לא תחול התיישנות לעולם. קים, שהפכה במהלך השנים לאם לשישה ילדים והתגרשה פעמיים, נאבקת כיום בקשיים כלכליים, ולא נמצאת בקשר עם אף אחד מבני משפחתה, אך מעולם לא הפסיקה לחשוב על ארלנה. "צר לי עליה", היא אומרת, "אני כבר בת 40, גם היא הייתה אמורה להיות בת 40. שמעתי עליה סיפורים יפים, אבל חייה היו קצרים מדי, ומי יודע מה היה קורה לשתינו לולא הוחלפנו".