שריפות הענק באוסטרליה: מזג האוויר החם והיבש, בשילוב רוחות חזקות ובצורת ארוכה יצרו תנאים קשים במיוחד. להבות גבוהות מתפשטות במהירות ברחבי המדינה, 100 שריפות עדיין בוערות הבוקר (שלישי) - על מחציתן לא הושגה שליטה של מכבי האש. מניין ההרוגים עולה, בנוסף למספר נעדרים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

במדינת יו סאות' ווילס, לה נגרם הנזק הקשה ביותר, נשרפו יותר מ-4 מיליון דונם ונהרסו מעל 900 בתים. מניין הרוגים עומד על לפחות 10 בני אדם, בהם 3 כבאים בהתנדבות. השריפות הקשות ביותר נפרשות על פני 500 ק"מ, ממפרץ באטמנס ועד מדינת ניו סאות' ווילס שבאוסטרליה.

השריפות באוסטרליה
השריפות באוסטרליה | צילום: BBC

היום נמלטו אלפי בני אדם למים בעיירת החוף מאלאקוטה באוסטרליה כדי לחפש מחסה מפני הלהבות. על פי הדיווחים התקבצו על החוף כ-4,000 בני אדם, שחיפשו מקלט. ברשתות החברתיות פורסמו תמונות של שמיים אדומים, והתושבים דיווחו על "חושך מוחלט", עשן וחנק. עוד דווח כי המונים עלו על סירות במים, או שהתבצרו בבתים, בזמן שהאש התפשטה ברחבי העיר.

על פי החשד, 3 אנשים נוספים נהרגו בשריפות בדרום מזרח המדינה. נציב הכבאות בניו סאות' ווילס, שיין פיצימונזס, אמר כי לא בטוח שהמשטרה תגיע לאזור בגלל האיום המתמשך. "יש לנו פוטנציאל ל-3 הרוגים כתוצאה מהשריפה בחוף הדרומי", אמר. 

מאמצי הכיבוי באוסטרליה
מאמצי הכיבוי באוסטרליה | צילום: skynews

מספר אתרי נופש נוספים לאורך החוף בין סידני למלבורן עדיין נמצאים תחת איום של התפשטות השריפות. הרשויות במדינה אמרו לאנשים הנמצאים באזור, בהם תיירים רבים, להישאר במקום – כיוון שמאוחר מדי ובייחוד מסוכן מדי להתפנות בשלב זה.

ה
ה"שמיים האדומים" במאלאקוטה, אוסטרליה | צילום: BBC

ראש ממשלת ויקטוריה, דניאל אנדרוס, אמר כי הרשויות מחפשות אחר ארבעה נעדרים באזור. "יש חשש אמיתי לביטחונם", אמר. "הם היו בסביבת שריפות פעילות". שריפות ביערות המדינה הן נפוצות בחודשים הללו של השנה, אך הפעם עוצמתן חסרת תקדים. כזכור, האסון הקטלני ביותר באוסטרליה היה "השבת השחורה" בפברואר 2009, אז ניספו בשריפות במדינת וויקטוריה כ-180 בני אדם.