"סיירת למען נעמה" יוצאת לדרך - האם הלחץ על הפוליטיקאים יוביל לפתרון המשבר? חבריה של נעמה יששכר, הצעירה הישראלית שנשלחה ל-7.5 שנות מאסר ברוסיה על אחזקת כ-9 גרם של סמים, הקימו אמש (שבת) קבוצת מאבק. הקבוצה, "הסיירת להחזרת נעמה", פועלת לערב את כל ראשי המפלגות בפרשה הבין-לאומית - ובכך אולי להוביל לשחרורה מהמאסר. אמש נחשפו בחדשות סוף השבוע הקלטות בלעדיות של יששכר פונה בדמעות לשופט, דקות לפני שגזר עליה את העונש הכבד ומתחננת לרחמים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

חבריה של נעמה שאבו עידוד מהשיחה בין נתניהו לאימה של נעמה, שנחשפה גם היא לראשונה היום בחדשות 12, ובה הבטיח ראש הממשלה כי הוא "עושה הכול כדי לשחררה בהקדם". גם יו"ר כחול לבן, ח"כ בני גנץ, הגיב אמש לפרשה והביע תמיכה במהלכים לשחרורה של נעמה - אך חברי ה"סיירת" לא מסתפקים בכך. 

 גנץ כתב כי מדובר במקרה "מצער" ובו "רב הנסתר על הגלוי". עוד אמר גנץ בשם מפלגתו, הסיעה הגדולה בכנסת, כי "כחול לבן תיתן גיבוי לכל פעולה סבירה שתסייע בפתרון המצב" - וקרא לא להכניס את הנושא למגרש הפוליטי.

במקביל למהלך המשפטי לערעור על העונש, שצפוי להתחיל ביום שני הקרוב, חבריה של נעמה מתכוונים כצעד ראשון  "להציף את ראשי המפלגות בפניות". בהודעה לחברי ה"סיירת" נכתב: "אנחנו רוצים שכל ראשי המפלגות יביעו תמיכה פומבית במאבק של נעמה. בנימין נתניהו ובני גנץ עשו זאת כבר. נותרו לא מעט ובשביל זה אנחנו כאן".

הפעילים למען שחרורה של נעמה התבקשו לשלוח הודעה לטלפון האישי של ראשי המפלגות, לצד נוסח מוצע: "כחלק מתפקידך כראש מפלגה, אני מצפה ממך להצהיר בפומבי על תמיכה במאבק הצודק והקשה לשחרורה של נעמה יששכר. זה מאבק צודק, היא שבויה של כוחות פוליטיים ואני מבקש ממך לקחת חלק במאבק, קודם כל בהצהרה פומבית ולאחר מכן בסיוע למשפחה. תודה רבה, פעיל מודאג".

בהקלטה שפורסמה אמש בחדשות סוף השבוע נעמה יששכר מתחננת בפני השופט הרוסי, שירחם עליה ומדברת על העוול שנעשה לה כשהיא עם דמעות בעיניה. דקות לפני שהוא גזר עליה עונש כבד של 7.5 שנות מאסר, נעמה יששכר פנתה לשופט בדמעות, לקחה אחריות על מעשיה ואמרה: "כבוד השופט, אני מודעת לכך שנהגתי בחוסר אחריות לפני הטיסה שלי, שהייתי צריכה להיות מודעת לכל החפצים בכבודה שלי - זאת הסיבה שלקחתי אחריות מלאה על אישום 228 במשפט הראשון שלי ב-10 באפריל". 

"אולם, אני חושבת שאישום 229 הוא בלתי סביר ובלתי מוצדק", היא הסבירה. "הפעולות שלי מעידות כל כך שמעולם לא התכוונתי להיכנס למדינה ואם המילים שלי הן לא אמינות מספיק, כמו שאמר התובע, הרי שהיו שבע שעות בין שתי הטיסות שלי ולא ניסיתי לעזוב את אזור טיסות המעבר, או לדרוש את הכבודה שלי". 

יפה ונעמה יששכר
נעמה ביחד עם אמה יפה

"ולראייה, המשטרה לקחה אותי בזמן שכבר ניסיתי לעלות לטיסת ההמשך הביתה", טענה נעמה והדגישה כי: "אני מבינה שזהו נושא שנלקח ברצינות רבה בפדרציה הרוסית אבל אני מתחננת בפניכם להכיר בכך שזו הייתה טעות אחת, של אדם שלא התכוון כלל להיכנס למדינה או להפר שום חוק. אני מאמינה שחצי השנה בה ישבתי בכלא מספיקה כדי לפצות על הפשע של 228 - זה הכול, השופט".