מול אלפי בני אדם נלהבים המנופפים בדגלי ישראל וארה"ב וקוראים "4 שנים נוספות", נאם הלילה (בין שבת לראשון) הנשיא דונלד טראמפ במהלך כנס של המועצה הישראלית-אמריקנית (IAC) בפלורידה. טראמפ שיבח את פועלו למען ישראל, מהעברת שגרירות ארה"ב לירושלים ועד להכרה בריבונות ישראלית ברמת הגולן, ואמר: "למדינת היהודים מעולם לא היה חבר טוב יותר".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

טראמפ תקף בנאומו את הממשל האמריקני הקודם, כשלדבריו ישראל סבלה מאוד בתקופת כהונתו של ברק אובמה.  "אחרי 8 שנים בהן בריתנו התערערה והוזנחה, אני שמח לומר שהיחסים בין ארה"ב לישראל חזקים יותר מתמיד", הצהיר. בנוסף, הוא ציין כי חלק מהיהודים בארה"ב "לא אוהבים את ישראל מספיק" – משום שהצביעו לדמוקרטים.

להקת שלווה והנשיא טראמפ על הבמה
להקת שלווה והנשיא טראמפ על הבמה | צילום: רויטרס

בנאומו אמר הנשיא כי ארה"ב תילחם בהתפשטות האנטישמיות ו"תשתמש בכל נשק שברשותנו". הוא הוסיף כי הממשל שלו מגנה את קמפיין ה-BDS נגד ישראל, וכי אסור להתעלם מכך. טראמפ התייחס גם לסכסוך הישראלי-פלסטיני ואמר: "אם ג'ארד קושנר, שמקדם את "עסקת המאה" בשנים האחרונות, לא ישיג שלום בין הצדדים - "זה בלתי אפשרי". 

להקת שלוה והנשיא טראמפ על הבמה
להקת שלווה והנשיא טראמפ על הבמה | צילום: רויטרס

את רוב נאומו הקדיש טראמפ בלשבח את פועלו, בעיקר בכל הקשור לתמיכה בישראל. הוא אמר כי הוא עמד בהבטחתו והעביר את השגרירות האמריקנית לירושלים "כפי שאף נשיא לא עשה". טראמפ שיבח גם את הכרת הממשל שלו בריבונות ישראלית ברמת הגולן: "52 שנים, ואז 'בינג' – וזה נעשה".

לאחר מכן, התייחס הנשיא האמריקני לנושא איום הגרעין האירני ואמר: "אסור לנו להתיר למשטר שרוצה במות אמריקה או ישראל להשיג נשק גרעיני". לדבריו, המשטר האירני תומך ב"אנטישמיות המתועבת ביותר", והזכיר כיצד הנשיא חסן רוחאני הציג את ישראל כסרטן ממאיר שיש להסירו. עם זאת, טראמפ הדגיש כי ארה"ב "תעמוד לצד העם האירני במאבק הצודק שלהם לחופש".

_OBJ

לאחר שהקהל קרא מספר פעמים "4 שנים נוספות!" לקדנציה נוספת של טראמפ, הנשיא התבדח ואמר שזה "ישגע" את התקשורת אם הם יקראו לעוד 12 שנים של הנהגה. הקהל הנלהב חזר אחריו והחל לצעוק: "12 שנים נוספות!"