העירייה בעיר האינדונזית באנדאנג השיקה תכנית חדשה ומהפכנית בניסיון להתמודד עם התמכרותם של הצעירים למסכים – אימוץ אפרוחי תרנגולות ושתילת זרעי פלפל צ'ילי. ההורים בעיר, שהעניקו לפיילוט את הכינוי "תרנגוליזציה", הביעו תמיכה רבה בפרויקט: "עדיף לגדל צמחים מלשחק בטלפון".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

על פי נתוני העירייה, עד כה חולקו לא פחות מ-2,000 אפרוחים וכ-1,500 זרעי צ'ילי ב-10 בתי ספר יסודיים ובשתי חטיבות ביניים בעיר, בתקווה שהילדים יעבירו פחות מזמנם מול המחשב והטלפון וישקיעו אותו בטיפול בחיות ובצמחים. "זה טוב לחזק את המשמעת של הילדים. טיפול בצמחים הוא טוב יותר ממשחקים בטלפון", אמרה אחת האמהות המקומיות, שלבתה ניתנו זרעי צ'ילי.

לחלק מהילדים שקיבלו אפרוחי תרנגולות יש תכניות מאוד גדולות לגביהן: אחד מתלמידי כיתה ה' אמר כי הוא מקווה להרבות אותן, ותלמיד כיתה ז' הסביר שהוא שואף לדאוג לתרנגולת שלו עד שהיא תהיה מספיק גדולה - ואז לאכול אותה.

משתמש האינטרנט האינדונזי מעביר בממוצע 8 שעות ו-36 דקות ביממה ברשת, כמעט שעתיים יותר מהממוצע העולמי, על פי דוח הדיגיטל העולמי לשנת 2019. ראש העיר באנדאנג, עודד מ. דניאל, ערך טקס סמלי להשקת התכנית ואמר כי הוא מקווה שהפרויקט יסייע להרחיק את הילדים משימוש במכשירים אלקטרונים, אך הוסיף שמערכת החינוך העירונית תצטרך זמן כדי להעריך את התוצאות.