ניצחון אדיר לבוריס ג'ונסון בבחירות בבריטניה: הציבור הבריטי החליט להחליט. שלוש פעמים הלכו הבריטים לקלפיות כשהסוגיה המרכזית היא הברקזיט - להיות או לא להיות חלק מהאיחוד האירופי.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

משאל העם הוביל להתפטרותו של ראש הממשלה דיוויד קמרון שהתנגד לברקזיט, תרזה מיי התחייבה להוביל את ההתנתקות מאירופה למרות שהתנגדה לה. בבחירות 2017 לא הצליחה מיי לשכנע את הבריטים שהיא מתכוונת למה שהיא אומרת וכתוצאה מכך נחלשה בבחירות.

ערד ניר
ערד ניר | צילום: החדשות
אצל בוריס ג‘ונסון - מה שאתה רואה זה מה שאתה מקבל. באחד מתשדירי הבחירות האחרונים שלו נהג בבולדוזר דרך הקיר והבטיח ”לעשות את זה“. הוא קיבל את המנדט. ההתרסקות של הלייבור בהנהגת ג‘רמי קורבין לא נובעת מהאנטישמיות שמייחסים לו ולא מהביקורת הבוטה שהוא השמיע על מדינת ישראל.

קורבין ניסה להסיט את הדיון מהסוגית הברקזיט למקומות אחרים ונכשל כשלון חרוץ. למרות מערכת הבריאות הקורסת, למרות הסוגיות החברתיות המעיקות והמאיימות, לבריטים נמאס להטלטל באי וודאות באשר לסוגיה המרכזית שהשפיעה על חייהם בארבע השנים האחרונות - ההתנתקות מהאיחוד האירופי. הלילה הם בחרו באופן ברור בדרך החוצה ומאפשרים לבוריס ג‘ונסון להוביל אותם.