פרטיהם האישיים של 267 מיליון משתמשי פייסבוק נחשפו לאחרונה במחדל ענק נוסף שהרשת החברתית ניסתה להסתיר, כך נחשף הלילה (בין חמישי לשישי). במאגר המידע, שהיה חשוף בפורומים מסוימים באינטרנט למשך מספר שבועות, נמצאים רשימות החברים והקבוצות ותמונות של מילוני המשתמשים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

על פי חוקר אבטחת המידע שחשף את הפרשה, המידע "האיכותי" מכיל מספרי טלפון וכתובות מייל ועשוי לשמש האקרים ונוכלים בתקיפות "פישינג" מתוחכמות כנגד משתמשים רבים. לא ברור עדיין כיצד דלפו הפרטים הרגישים, אך מסתמן שרובם המוחלט של הגולשים שנחשפו הם תושבי ארה"ב.

הגישה למסד הנתונים כבר הוסרה מהרשת, אך במשך כשבועיים, כל אדם יכול היה לקבל לידיו את המידע רב הערך. מומחים מעריכים כי המאגר הועתק ושוכפל בזמן שהיה חשוף, ולכן עלול להימצא היום בידי מספר רב של גורמים.

דוברת פייסבוק מסרה בתגובה לפרסום כי בחברה "בוחנים את העניין, אך מאמינים כי המידע הושג לפני השינוים שבוצעו בשנים האחרונות כדי להגן על פרטיות משמשים".

בשנים האחרונות עמדה פייסבוק במרכזן של מספר פרשיות מביכות שבהן אבטחת המידע והפרטיות של משתמשיה הופרו ומידע אישי רב נחשף. בספטמבר האחרון פורסם כי יותר מ-400 מיליון מספרי טלפון של משתמשים נחשפו. במקרה המוכר ביותר, קיבלה חברת  "קיימברידג' אנליטיקה" גישה לחשבונם של כ-87 מיליון משתמשים, פחות משליש ממספר החשבונות שפרטיהם נחשפו במקרה האחרון.