אחד משני מבצעי הירי בג'רזי סיטי הותיר אחריו פתק בכתב יד, בו הסביר את מעשיו: "אני עושה את זה כי היוצר שלי גורם לי לעשות את זה, ואני שונא את מי שהוא שונא" – כך אמרו גורמים במשטרה המקומית לניו יורק פוסט.על פי הדיווח, הפתק נמצא בתוך משאית גנובה ששני היורים נסעו בה לזירת הירי.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

 היורים זוהו כדייוויד אנדרסון וזוגתו פרנסין גראהם, בני 47 ו-50 בהתאמה. השניים הזדהו כחלק מקהילת האפריקניים העבריים, קבוצה קיצונית שמומחים בנושא הגדירו כקבוצת שנאה בארה"ב. בחשבונותיו ברשתות החברתיות של אנדרסון פורסמו פוסטים בגנות יהודים והמשטרה טרם המתקפה.

השניים אחראים למותם של שלושה בני אדם, בהם ירו סמוך למכולת כשרה בג'רזי סיטי. האירוע נחקר כפשע שנאה אנטישמי. בנוסף, הרכב הגנוב בו נסעו השניים נקשר גם למקרה רצח נוסף, של נהג אובר.

בארגון הפדרציות היהודיות בצפון אמריקה התייחסו היום לאירוע בניו ג'רזי ואמרו: "אירועים מחליאים כאלו הפכו לנפוצים מדי. אנחנו אבלים יחד על אובדן החיים וקוראים שוב להתגייסות משותפת למלחמה באנטישמיות. גורמי הביטחון  בארגון נמצאים בקשר עם מוסדות יהודיים מקומיים ועם בתי הכנסת. אמנם כרגע אין איום ספציפי על הקהילה היהודית, אך כוחות המשטרה המקומית הגבירו את פעילותם באזור", כך תגובת הארגון.