בכירים בממשל טראמפ שקלו להתפטר באופן קבוצתי כדי להדליק נורות אדומתו לגבי התנהלותו של הנשיא טראמפ – כך חושף גורם אנונימי מתוך הממשל בספרו החדש. הגורם, שפירסם בעבר גם מאמר דעה בניו יורק טיימס שעורר סערה, הוסיף כי הוחלט לבטל את המהלך מחשש שהדבר יוביל לחוסר יציבות גדולה אף יותר בתוך הממשל.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

לדברי הוושינגטון פוסט, שקיבל עותק מוקדם של הספר "אזהרה", הנשיא טראמפ מתואר בו כ"אכזרי, חסר כישורים ובעיקר סכנה לאומה אותה נבחר להנהיג". הכותב מתאר את הנשיא "כמו ילד בן 12 במגדל פיקוח שלוחץ על כפתורי הממשל ללא אבחנה, כשהוא מתעלם מהמטוסים שמחליקים על המסלול והטיסות המוסטות בפאניקה מנמל התעופה".

הספר מכיל 259 עמודים וצפוי להתפרסם רשמית ב-19 בנובמבר. אין בו שחזורים מפורטים של אירועים רבים, לדברי הסופר במטרה לשמור על זהותו חשאית. "החלטתי לפרסם את הספר ללא שמי, כי הדיון הוא לא עליי – הוא עלינו. הוא על איך אנחנו רוצים שמוסד הנשיאות ישקף את המדינה שלנו. יש מי שיקראו לזה פחדנות, אבל אני לא נפגע מכך. אולי איחשף בעתיד", הסביר.

עם זאת, העובדה שהסופר מתעקש לשמור על אנונימיות גורמת לרבים לפקפק באמינות דבריו – וחוסר הפירוט צפוי לחזק את עמדתם זו. דוברת בית הלבן כינתה את הספר "בדיוני", והוסיפה: "סופרים אמיתיים פונים למושאי הסיקור שלהם כדי שהעובדות ייבדקו".