62 הרוגים ויותר ממאה פצועים בפיצוץ במסגד במזרח אפגניסטן היום (שישי). הפצצה הופעלה במהלך תפילות יום השישי במדינה, וגרמה לגג המסגד לצנוח על המתפללים הרבים. גם דאע"ש וגם הטאליבן פועלים במדינה, אך עד כה אף ארגון לא נטל אחריות על הפיגוע.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"מספר הנפגעים עלול לעלות", מסר סוהרב  קוואדרי, חבר המועצה בפרובינציית נאנגהארר, שבה נמצא המסגד. "יחידות החילוץ והמתנדבים עדיין פועלים לחלץ את הגופות מתוך ההריסות". הדובר של הפרובינציה הסביר שקריסת הגג, בשל הפיצוץ, היא שגרמה לפגיעות הרבות.

לפני פחות מחודש מל"ט שנשלח על ידי כוחות הביטחון האפגניים, וכוון להפצצת מקום מסתור של אנשי טליבאן, פגע בחתונה אזרחית שהתרחשה בקרבת מקום, וגרם למותם של 40 בני אדם. אירועים אלו מצטרפים לשלל התקפות שפוגעות באזרחי המדינה האפגנית: חודש יולי 2019 היה החודש עם מספר הנפגעים הגבוה ביותר שתועד באפגניסטן בשמונה השנים האחרונות. יותר מ-1,000 אזרחים נהרגו או נפצעו בפיגועים שונים במדינה בחודש אחד.

בספטמבר הודיע נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ששיחות השלום עם אנשי הטאליבן, שהיו אמורות להתקיים, בוטלו בעקבות פיגוע בבירה שבו נהרג חייל אמריקני. עם זאת, בתחילת אוקטובר נפגשה משלחת של בכירי טאליבן עם הנציג האמריקני המיוחד באפגניסטן.