ספינת תענוגות נורווגית עשתה היסטוריה השבוע כשהפכה לאוניה הרחבה ביותר בעולם שחצתה את תעלת קורינתוס ביוון אי פעם. דקות ארוכות ומתוחות עברו על נוסעי הספינה בעת שעברו מרחק נגיעה מקירות התעלה המשוננים. "זה יום שלא נשכח לעולם", אמרו בהתרגשות מפעילי הספינה אחרי החציה המוצלחת.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות
 
בתיעוד יוצא הדופן נראית אונית הקרוזים "ברימר" הנורווגית, שרוחבה 22.5 מטרים, חוצה את התעלה הצרה באיטיות תוך שהיא נצמדת לקירותיה. רוחב התעלה הוא 25 מטרים בלבד – כך שמרווח הטעות של קברניט ה"ברימר" היה לא יותר ממטר אחד בכל דופן. הספינה, ועליה 929 נוסעיה, הפכה בכך לכלי השיט הגדול ביותר שעבר אי פעם בין קירות הקניון, כך הכריזה חברת הספנות "פרד אולסן", שבבעלותה ה"ברימר".  

האוניה "ברימר" חוצה תעלה ביוון (צילום: CNN)
האוניה "ברימר" חוצה תעלה ביוון | צילום: CNN
תעלת קורינתוס ביוון סמוכה לבירה אתונה ומחברת את מפרץ קורינתוס עם המפרץ הסרוני בים התיכון. עוד משנת 1893 עשו ספינות שונות את דרכן דרך שביל המים הצר, אך מעולם לא אחת בגודלה של ה"ברימר", ששוקלת מעל 24 אלף טון ואורכה 195 מטרים.
 
"זו הפלגה מאוד מרגשת", סיפרו בחברת הספנות. "זוהי אבן דרך ב-171 שנות הפעילות של החברה ואנו נרגשים לחלוק את החוויה הזו עם אורחינו. הנוסעים כמעט נגעו בקירות התעלה בעת החציה - זה יהיה יום שלא נשכח לעולם".