השבוע האחרון היה מטלטל עבור יפה יששכר, שבתה נעמה נמצאת בכלא הרוסי כבר תשעה חודשים. לפני כיומיים החליט בית המשפט לדחות את הערעור על גזר הדין החמור, כשלפני כן הבטיח נתניהו להביא לשחרורה. בראיון מיוחד לחדשות 12 הערב (שבת) סיפרה יפה על התקווה שבתה תשוב לישראל – ועל הדאגה שהנושא ירד מסדר היום.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

יום לפני הדיון בערעור, הבטיח ראש הממשלה בנימין נתניהו בכנס הבחירות בחיפה כי יביא את נעמה הביתה. "ציפיתי שנתניהו יחזיר אותה ביום חמישי. זה לא קרה", סיפרה האם. "אני מאמינה שזה יקרה - הוא רק צריך היה להחזיר אותה אתמול".

בית המשפט במוסקבה, כאמור, דחה את הערעור ולדברי יפה - פסק הדין היה ידוע עוד מהבוקר. "אלה היו שבע שעות של סיוט", סיפרה. "היא ישבה שם בקופסה הזאת, ובשעתיים הראשונות גם לא היו לה מים".

אמה ואחותה של נעמה יששכר בערעור
אמה ואחותה של נעמה יששכר בערעור במוסקבה | צילום: AP

במשך החודשים הרבים שנעמה כלואה ברוסיה, אמה נמצאת שם ומלווה אותה מקרוב, ככל הניתן. היא לא מתכוונת לוותר וטוענת: "אני לא חוזרת בלעדיה". אך לדבריה, הסבלנות שלה פוקעת עם הזמן. "כמה אפשר לחכות? נעמה נשכחת", אמרה. "הם עושים, אבל אולי הם לא עושים מספיק".

בריאיון אמרה יפה שהיא מקווה בכל ליבה שלא מדובר בהצהרת בחירות, ועדיין מעיזה לחלום שיקרה נס - ושבתה תחזור לחג. "חשבתי שהיא תהיה בארץ בחנוכה", שיתפה. "אבל יש עוד יום. קורים ניסים, אולי".

נעמה יששכר בערעור
"היא ישבה שם בקופסה ובשעתיים הראשונות לא היו לה מים" | צילום: AP

בעוד כחודש הנשיא הרוסי ולדימיר פוטין יגיע לישראל לביקור, אך בשל המצב הפוליטי בארץ, משפחת יששכר מודאגת שהמסע הקשה להחזרת נעמה ירד מסדר היום. האם פנתה לפוטין באופן אישי וביקשה: "אני מתחננת בפניו כמו אב לבנות שיחזיר אותה הביתה. הילדה צריכה להיות בישראל. היא לא צריכה להיות פה".

ולדימיר פוטין ובנימין נתניהו
האם נתניהו יעמוד בהבטחתו? "צריך היה להחזיר אותה אתמול" | צילום: רויטרס, חדשות