אזרח אמריקני בעל אזרחות סינית שהוחזק במשך 3 שנים בכלא האירני באשמת ריגול שוחרר היום (שבת) במסגרת עסקת חליפין יוצאת דופן עם ארה"ב. מדובר בשיתוף פעולה חריג בין שני האויבים הוותיקים, שהקשר ביניהם החמיר אף יותר עם כניסתו של הנשיא טראמפ לתפקיד. בתמורה להוצאתו מהכלא האירני, ארה"ב שיחררה את המדען מסעוד סולימאני שנעצר בשנת 2018 בשדה התעופה בשיקגו בחשד שניסה לייצר עבור אירן חומרים ביולוגיים מסוכנים בניגוד להסכם הגרעין. 

 לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

על פי הדיווח בסוכנות הידיעות רויטרס שוויץ תיווכה את עסקת החליפין בין הצדדים, ובסוכנות הידיעות האירנית הממלכתית IRNA דווח כי שר החוץ של אירן זריף קיבל את פניו של סולימאני בציריך. עוד דווח כי כי סולימאני צפוי לחזור לאירן בשעות הקרובות.

פרופסור מסעוד סולימאני, האירני ששוחרר מארה
פרופסור מסעוד סולימאני, האירני ששוחרר מארה"ב | צילום: ap

"שמח שפרופסור מסעוד סולימאני ומר שייה וואנג יצטרפו בקרוב למשפחותיהם", צייץ זריף בחשבון הטוויטר שלו. "תודה רבה לכל המעורבים, ובמיוחד לממשלת שוויץ". 

שייה וואנג, האמריקני-סיני ששוחרר מאירן
שייה וואנג, האמריקני-סיני ששוחרר מאירן

בהצהרה שפרסם הבית הלבן, הנשיא טראמפ לא הזכיר את שחרורו של סולימאני, אך הודה לממשלת שוויץ על עזרתה במשא ומתן לשחרורו של האזרח האמריקני שייה וואנג. "שחרור אמריקנים שמוחזקים בשבי הוא בעל חשיבות חיונית לממשל שלי", אמר טראמפ והוסיף: "אנחנו נמשיך לעבוד קשה כדי להחזיר את כל אזרחינו שנמצים בשבי שלא כדין מעבר לים".