במכתב ארוך ועמוס האשמות תקף הלילה (בין שלישי לרביעי) נשיא ארה"ב דונלד טראמפ את יו"ר בית הנבחרים ננסי פלוסי ואת המפלגה הדמוקרטית לאחר שהודיעו כי בכוונתם להצביע היום על הדחתו בבית הנבחרים. "המעשים הנבזיים שלכם מעידים על תיעוב טהור לייסודה של ארה"ב עצמה", האשים טראמפ. "אתם עושים דבר נורא, אבל אתם תצטרכו לחיות עם זה, לא אני!". למרות ההצבעה של בית הנבחרים, הסיכויים כי הנשיא יודח בפועל הם אפסיים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

במכתב הרשמי שנשלח לפלוסי, לסנאט ולבית הנבחרים, חזר טראמפ על הטענות שהשמיע בחודשים ובשנים האחרונות באשר לחקירה בעניין ההתערבות הרוסית בבחירות 2016, החקירה האחרונה בעניין הלחץ שהפעיל על ממשלת אוקראינה, ומאמציו להכשיל את החקירות עצמן. הנשיא שב וטען במכתב כי שיחתו עם נשיא אוקראינה הייתה "תמימה לחלוטין", והאשים את הדמוקרטים בניסיון להדיחו מיומו הראשון בתפקיד. "פיתחתם 'תסמונת שגעון-טראמפ', ולא תחלימו ממנה לעולם!" הטיח הנשיא בפלוסי וחבריה למפלגה.

ננסי פלוסי
יו"ר בית הנבחרים, ננסי פלוסי | צילום: רויטרס, חדשות

בהמשך המכתב, לאחר שפירט את השקרים שלטענתו קידמו נציגי הדמוקרטים בקונגרס ואת החלטתו – "כנראה אחת הטובות בהיסטוריה של המדינה" – לפטר את ראש ה-FBI, הציג טראמפ את רשימת ההישגים משלוש שנות כהונתו בבית הלבן, בהם "הכרה בבירת ישראל, פתיחת השגרירות בירושלים והכרה בריבונות הישראלית ברמת הגולן".

בהמשך התייחס הנשיא להליך ההדחה הצפוי בציוץ בטוויטר: "הם רוצים להדיח אותי (אני לא מודאג). כיצד הם יכולים להדיח נשיא כל כך מוצלח שלא עשה שום דבר שגוי? האנשים האלה משוגעים!". 

 היום יצביע בית הנבחרים בוושינגטון על הדחתו של הנשיא, בפעם השלישית בהיסטוריה של ארה"ב. הדמוקרטים, המחזיקים ברוב מוצק בבית, צפויים להעביר בקלות את ההחלטה, המורכבת משני סעיפים: שימוש לרעה בסמכויות הנשיא ושיבוש הליכי משפט. לאחר ההצבעה תתקדם ההדחה לסנאט, המוחזק בידי המפלגה הרפובליקנית. על פי התחזיות הנוכחיות, הסנאט צפוי לזכות את טראמפ ולדחות את כל ההאשמות נגדו.

"אני אפילו לא מנסה להיראות מושבע הוגן פה", הסביר הסנטור הרפובליקני לינדזי גרהאם את גישתו להצבעה העתידית ובכיר הרפובליקנים בסנאט, מיטש מקונל, הוסיף: "אני ממש לא חסר פניות בעניין. זהו הליך פוליטי, אין פה שום דבר משפטי". מקונל אף דחה את דרישת הדמוקרטים לאפשר לבכירי הממשל בעבר ובהווה שלא העידו בפני בית הנבחרים, בהם ג'ון בולטון וראש הסגל של טראמפ מיק מולבייני, להעיד בפני הסנאט.