המוזיקאי הקנדי ניל יאנג בן ה-74 הפך רשמית לאזרח אמריקני, אחרי שבקשת האזרחות שלו נדחתה במשך חודשים בגלל שעישן מריחואנה, לדבריו. הזמר עבר ללוס אנג'לס לפני 54 שנים, כחלק מקריירת המוזיקה שלו ולפני מספר חודשים החל יאנג בהליך בקשת האזרחות האמריקנית. הסיבה? רצה להשפיע ולהצביע למתמודד נגד הנשיא טראמפ בבחירות הקרובות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בפוסט שפרסם באתר שלו, מתח הזמר ביקורת על סירובו של טראמפ להכיר בהשפעתו של משבר האקלים על התגברות השריפות בקליפורניה בשנת 2018 - שהרסו את ביתו של הזמר. "הגיע הזמן להתחשבנות עם המנהיג הלא כשיר הזה", כתב. בראיון ל"לוס אנג'לס טיימס", ואמר כי חוסר הפעולה של הממשלה אל מול משבר האקלים היא המניע המרכזי שלו לבקשת האזרחות.

 

 

אולם הדרך לא הייתה קלה. לאחר סירוב הבקשה הראשונה, יאנג התבקש להגיש בקשה נוספת – מכיוון שלטענת הרשויות אין לו "אופי מוסרי וטוב", כך כתב באתר שלו בחודש נובמבר. הזמר התייחס לשינוי במדיניות שהחל באפריל 2019, על פיו עישון מריחואנה עשוי להשפיע על אופיו המוסרי של מבקש האזרחות.

ביום חמישי האחרון כתב יאנג באינסטגרם כי סוף סוף השיג את אזרחותו הקנדית-אמריקנית הכפולה, והוסיף תמונה של עצמו מצדיע לדגל ארצות הברית ושלט האומר: "דמוקרטים, הירשמו להצבעה".