15,538 בני אדם ברחבי העולם נדבקו ביממה האחרונה בנגיף הקורונה - כך מדווח הבוקר (רביעי) ארגון הבריאות העולמי. איטליה ממשיכה לעמוד בראש הטבלה - הן במספר הנדבקים והן במספר המתים מן הנגיף: 345 איטלקים מתו ועוד 3,526 נוספים נדבקו. בישראל ממשיכים להזהיר: "התרחישים שקורים באיטליה ובספרד ובמדינות אחרות יכולים לקרות גם פה - זה תלוי בהתנהגות האזרחים".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בספרד, שרק לפני שבוע מספר הנדבקים היה זהה לזה של ישראל כיום, חלו ביממה האחרונה 1,884 בני אדם. 191 מהחולים במדינה נפטרו ב-24 השעות האחרונות. גם בארה"ב, שם כבר הגיע הנגיף לכל 50 המדינות, חל זינוק משמעותי ביממה האחרונה במספר הנדבקים - 1,686 אמריקנים זוהו כנדבקים ועוד 20 נפטרו. במקביל, מושל מדינת נבאדה סטיב סיסולאק הורה הלילה על סגירתם של כל בתי הקזינו בלאס וגאס, כחלק מהמאבק בהתפשטות הקורונה.

בתי קפה ומסעדות ריקות מאדם
בתי קפה ומסעדות ריקות מאדם | צילום: רויטרס
כבישים ריקים באיטליה
איטליה: הכבישים ריקים, האזרחים בבתים | צילום: רויטרס

מדינה נוספת באירופה שמדאיגה את העולם בקצב ההתפשטות בה היא גרמניה – 2,095 בני אדם במדינה חלו ביממה האחרונה בנגיף ו-9 מתו. בסין, מוקד התפרצות המחלה, זוהו רק 14 אזרחים ביממה האחרונה כנדבקים.

נשיא סין שי ג'ינפינג נבדק אם נדבק בקורונה
סין: רק 14 נדבקים ביממה האחרונה | צילום: הטלוויזיה הסינית

בתוך כך, מניין החולים בישראל עלה אמש ל-337 בני אדם, מתוכם חמישה במצב קשה, 11 במצב בינוני ומצבם של השאר מוגדר קל. 11 ישראלים החלימו ושוחררו לביתם. במסיבת עיתונאים שקיימו ראש הממשלה נתניהו, מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב וראש שירותי בריאות הציבור פרופ' סיגל סדצקי, הם הזהירו מה עלול לקרות אם הציבור לא יישמע להנחיות. 

"אנחנו נתנו היום הנחיות והמלצות חדשות לציבור בנוגע לדרך שאנחנו מצפים מכם להתנהג", אמר מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב. "ההנחיות מאוד קשות ליישום - אנחנו יודעים את זה, ואנחנו מרגישים שאין מספיק הפנמה בציבור על הצורך לשמור על ההנחיות".

"אנחנו רגילים לחשוב שהדברים לא יקרו לנו, שהם יקרו במדינות אחרות, יקרו לאנשים אחרים, שזה יהיה אירוע קטן שיחלוף - אבל זאת לא המציאות שאנחנו נערכים אליה", הדגיש. "אנחנו מבינים שאנחנו חייבים להיערך לתרחישים אחרים. התרחישים שקורים באיטליה ובספרד ובמדינות אחרות יכולים לקרות גם פה. זה תלוי בהתנהגות שלכם".