על רקע גל הרציחות והאלימות במגזר הערבי, יו"ר הרשימה המשותפת איימן עודה, תקף הבוקר (חמישי) בחריפות רבה את השר לביטחון הפנים גלעד ארדן ואמר כי במדינה מתוקנת הוא היה מתפטר מתפקידו. בריאיון לקרן מרציאנו ואודי סגל בגלי צה"ל ציין עודה כי ארדן "חש הקלה כשהוא שומע שההרוג ערבי".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בריאיון פירט עודה מה צריכה המשטרה לעשות כדי למגר את האלימות במגזר: "המשטרה צריכה להיכנס בכל הכוח ליישובים הערביים ולהילחם בפשע המאורגן. זו רשלנות שמגיעה מגזענות, עבורם זו החצר האחורית". 

לדברי עודה, חברי הרשימה צפויים להיפגש עם ארדן בתחילת השבוע, ותהה מדוע סירבו להיפגש איתו לפני כן: "לא הסכמנו להיפגש חצי שעה לפני השביתה כי ארבע שנים לא רצו לפגוש אותנו. אנחנו פראיירים?".

מתמהמה. השר ארדן (צילום: פלאש 90, חדשות)
צילום: פלאש 90, חדשות

על רקע העובדה שבשל השביתה חברי המשותפת לא יגיעו לטקס השבעת הכנסת, אמר עודה כי הם לא קוראים להחרמתו. "אני לא יכול לחגוג כשבחודש אחד נרצחו 14 אזרחים ערבים. אם הרצח האחרון היה לפני חמישה ימים היינו מגיעים. זה לא נקרא החרמת האירוע".

כפי שפרסמנו אמש, ארדן צפוי לקיים היום דיון חירום עם פיקוד המשטרה, שבו יוצגו לו צעדים חדשים נוספים לפריסת כוחות ביישובים הערביים וכן צעדים חדשים ומידיים לשיפור הביטחון במגזר ולהתמודדות עם העלייה החמורה במקרי הרצח והאלימות.

בפגישה של השר ארדן עם נציגי הרשימה המשותפת בהמשך יעדכן אותם בפעולות הצפויות, ידון איתם בצעדים שניתן לנקוט יחד כדי להיאבק באלימות במגזר וינסה לרתום את הציבור הערבי למטרה המשותפת של חיזוק הביטחון האישי במגזר הערבי.

"מצב הפשיעה והאלימות בחברה הערבית הוא לצערי בלתי נסבל והטיפול בו נמצא בראש סדר העדיפויות שלנו", אמר השר ארדן, "מדובר במצב חירום ויש להילחם בו מלחמת חורמה כפי שנלחמים בטרור. אזרחי ישראל הערבים סובלים סבל רב ואני קורא גם למנהיגות הערבית לקחת חלק פעיל במאבק כדי להוביל יחד את השינוי ההיסטורי ולהביא ביטחון לאזרחי ישראל הערביים".