אחרי שריצה פחות מארבע שנות מאסר מתוך 22 מאסרי עולם שנגזרו עליו, אחד מהפדופילים המתועבים ביותר בהיסטוריה נדקר אתמול (ראשון) למוות בבית הכלא ביורקשייר, בריטניה. ריצ'רד האקל, בריטי בן 33 הורשע בשנת 2016 בגין אונס של כ-200 תינוקות וילדים במלזיה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

על פי כלי התקשורת בבריטניה, הוא נמצא מת בתאו בכלא אחרי שנדקר, ככל הנראה בידי אסירים אחרים. האקל הודה בשנת 2016 כי בין השנים 2006-2014 הוא התעלל ואנס כ-200 תינוקות וילדים כשהצעיר ביותר כבן כשנה והגדול בן כ-12. הוא פיתה את הילדים בעזרת כישורי האנגלית שלו ועל ידי הצגתו כנוצרי אדוק.

הוא הגיע לראשונה למלזיה כמורה לאנגלית כשהיה רק בן 19, וכך הצליח להתקרב ולקנות את אמונם של הילדים שמאוחר יותר אנס. את רוב מעשי האונס שלו הוא ביצע בכפרים עניים ובקהילות נוצריות במדינה שבדרום מזרח אסיה.

בשנת 2014 הוא נעצר בשדה התעופה גטוויק שבלונדון כשהיה בדרכו לבלות את חג המולד עם משפחתו. האקל תיעד את מעשיו המחרידים ובמחשבו נמצאו עשרות אלפי תמונות וסרטונים שניסה למכור לפדופילים אחרים ברחבי העולם. הרשויות לא הצליחו לפרוץ לכל התיקיות המוצפנות של האקל אך הם מעריכים שהוא החזיק רשימות ובהם פרטים על קורבנותיו.  

דובר שירותי בתי הסוהר בבריטניה אישר את מותו ואילו במשטרה הסתפקו בהודעה לקונית על פתיחת חקירה בנושא.