כ-1,400 ילדים ובני נוער נתפסו במסגרות החינוכיות בבריטניה כשהם נושאים נשק קר. בשנה האחרונה אותרו תלמידים, בהם גם ילד בן 4, כשבידם חרב, פטיש, סכין, מצ'טה או כידון. הנתון האמיתי ככל הנראה גבוה בהרבה, והתופעה לא חדשה למנהלי בתי הספר: "הנתונים עגומים - אך לא מפתיעים".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

על פי הנתונים שהועברו על ידי איגוד העיתונאים בממלכה, 1,383 תלמידים בבריטניה נתפסו כשהם נושאים נשק קר לבתי הספר בין אפריל 2018 לאוגוסט 2019. בנוסף, ב-49 מכלל המקרים - מדובר בילדים מתחת לגיל 10.

בן 4 נמצא כשהוא נושא עמו נשק קר, תלמיד אחר החזיק בכידון בבית הספר, ובמקרים אחרים נמצאו בקרב הילדים חרב סמוראים ואף מצ'טה. כלי נשק נוספים שנתפסו אצל תלמידים הם נונצ'קו, פטיש ודוקרן, ועל פי הנתונים מדובר במקרים שונים בכל רחבי בריטניה.

ככל הנראה המספר האמיתי גבוה בהרבה, וקיימים מקרים רבים של החזקת נשק במסגרות החינוכיות אשר לא נתפסו על ידי המשטרה המקומית. מנהלי בתי הספר, שמודעים לתופעה, מסרו כי הנתונים שהוצגו "עגומים – אך לא מפתיעים".

29 כוחות משטרה באנגליה ובוויילס דיווחו על כ-1,072 מקרים מסוג זה בשנה האחרונה, לעומת 831 מקרים בשנה שקדמה לה. 311 אירועים נוספים נרשמו בין חודש אפריל לאוגוסט 2019.