עזר לג'ונסון לנצח - באמצעות כפית: אמן האשליות אורי גלר התראיין הבוקר (שלישי) לתכנית "הבוקר הזה" בממלכה וסיפר כי הוא השפיע על תוצאות הבחירות בבריטניה, ועזר לג'ונסון ולשמרנים להשיג את 365 הנכספים בפרלמנט – באמצעות כפית עם אנרגיות חיוביות שנתן לו. הצופים ההמומים תהו: "למה בכלל נתנו לו לעלות לשידור?"

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

בשבוע שעבר ניצח בוריס ג'ונסון בבחירות בבריטניה בפער גדול מול ג'רמי קורבין. בעוד שג'ונסון משוכנע כי הבטחתו להוציא לפועל את הברקזיט היא הסיבה שהביאה לו את הניצחון, אמן האשליות אורי גלר סבור כי יש לו חלק לא קטן באותו ניצחון. 

גלר הכריז שהוא "לא היה יכול לאפשר לג'רמי קורבין לנצח", בשל הקו האנטישמי שהנהיג ולכן הביא לג'ונסון את אותה כפית "חיובית". באותו ראיון אורי גלר סיפר שהוא "התרכז מאוד" כשהוא העניק את הכפית לג'ונסון - וכך הוא ניצח בבחירות. המראיינים של גלר, שמרו לאורך הריאיון על ארשת פנים רצינית, ובהמשך המראיינת פנתה לגלר והדגישה כי התערבות בבחירות היא עבירה פלילית.

רה
רה"מ בוריס ג'ונסון, ניצח בזכות הכפית? | צילום: רויטרס

בתגובה שאל גלר האם יש באפשרותם להוכיח שאכן הכפית שהוא העניק לג'ונסון עזרה לו לגרוף את ניצחונו הגדול? ואמר כי הוא "מאמין בלב שלם בכוחות שלו".

אורי אף הציג במהלך הריאיון "תעודה" מטעם ה- CIA, שלטענתו מוכיחה את יכולותיו הקסומות. הוא הציג בגאווה את התעודה למסך והקריא את הכתוב בה: "אנו רואים שהוא (גלר) הפגין את יכולתיו הפנומנליות בצורה משכנעת". גלר אף טען במהלך הריאיון כי הוא השפיע על תוצאת משחק כדורגל בין סקוטלנד לאנגליה.

צופי תכנית הבוקר באנגליה פחות השתעשעו מדבריו של גלר וכמה מהם תהו מדוע נתנו לו לעלות לשידור. אחד מהצופים סיכם: "מדוע אורי לא פתר את זיהומי הפלסטיק באוקיינוס באמצעות כוחותיו?".