17 ילדים נפצעו הלילה (בין שלישי לרביעי) ליד לוס אנג'לס, לאחר שמטוס נוסעים השליך דלק סילון מעל בית הספר שלהם במהלך נחיתת חירום - בזמן שבילו בגן המשחקים. 6 מבוגרים נוספים נפגעו, כבאים ופרמדיקים העניקו טיפול לפצועים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מטוס נוסעים מחברת "דלתא איירליינס" רוקן את מיכל הדלק שלו מעל בית הספר היסודי באזור קודהאהי, בדרום-מזרח לוס אנג'לס שבארה"ב. 26 בני אדם, מתוכם 17 ילדים נפצעו קל. המטוס היה בדרכו לשנגחאי, וביצע נחיתת חירום דקות אחדות אחרי שהמריא משדה התעופה הבין-לאומי בלוס אנג'לס, שנמצא כקילומטר מבית הספר.

אחרי שהפצועים קיבלו טיפול רפואי בשטח בית הספר, צוות חומרים מסוכנים הגיע למקום ובדק את הנוזל שנשפך, והמחנכים ביצעו סריקות בכיתות. רשות התעופה הפדרלית אישרה כי טיסת דלתא 89 הכריזה על נחיתת החירום זמן קצר לאחר ההמראה בעקבות בעיה במנוע, וחזרה לשדה התעופה. "הטיסה נחתה בבטחה לאחר הפחתה במשקל לביצוע הנחיתה", כך אמר דובר דלתא איירליינס אדריאן ג'י.

26 פצועים בבית הספר היסודי בלוס אנג'לס  (צילום: AP)
26 פצועים בבית הספר היסודי בלוס אנג'לס | צילום: AP

"יש משקל מקסימלי להמראות ולנחיתות", הסביר דייויד סוסי, אנליסט לבטיחות תעופה לרשת CNN. "כדי שמטוס עם מיכלי דלק מלאים ינחת – עליו לזרוק את הדלק כדי להימנע מהתרסקות. יש כללים המגדירים היכן ניתן לזרוק את הדלק, אך אם מטוס מכריז על מצב חירום, כפי שעשתה טיסה 89, ניתן לזרוק אותו בכל נקודה שהיא". סוסי העריך כי המטוס היה בגובה של כ-4,000 עד 5,000 רגל באוויר. שכן אם היה גבוה יותר – הדלק לא היה מגיע לקרקע, כיוון שהוא מרוסס כשהוא משתחרר מכנפי המטוס.

בסרטון שפורסם ביוטיוב נראה המטוס ומאחוריו פסים לבנים היוצאים מהכנפיים. אלן דה ליאון, שצילם את הסרטון, אמר ל-CNN  כי "שמע שריקה קולנית, הריח דלק סילון והרגיש גירוי בעיניו".