ציוץ לא ספורטיבי: חשבון טוויטר רשמי של פיפ"א, התאחדות הכדורגל הבין-לאומית, פרסם אמש (שני) ציוץ שהתייחס לגדר הביטחון בין ישראל לשטחי הרשות הפלסטינית. ניסוח הציוץ, שהתייחס לכמיהה "לחופש בפלסטין", עורר מחאה ברשת - ולאחר שגולשים רבים הביעו זעם, הציוץ נמחק בתוך כחצי שעה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הציוץ קידם תערוכה של הצלמת אמילי דבריי, שאמורה להיפתח היום במכון הערבי העולמי בפריז. התערוכה כוללת צילומים של ילדים פלסטינים ובתמונה המרכזית בציוץ מוצגת גדר הביטחון כשעליה כתוב "חופש באמצעות כדורגל".

חברי הרשת הפרו-ישראלית DigiTell שהוקמה על ידי המשרד לנושאים אסטרטגיים, לצד קבוצת בני נוער אקטיביסטים ברשת בשם "טייסת כרישי ישראל", התריעו בשורה של תגובות על התוכן הפוליטי. בתוך פחות משעה, פיפ"א, מחקה את הציוץ.

רשת Digitell הוקמה לפני כשנתיים כפלטפורמה לשיתוף פעולה בין אקטיביסטים, בלוגרים, מנהלי ניו מדיה ומובילי דעה פרו ישראליים ברשת. כיום הרשת מונה כ-100 חברים ופועלת במרחב המקוון "כדי לאזן את השיח על ישראל ברשת". הרשת פועלת יוזמת ומגיבה לאירועים במטרה להגן על שמה של ישראל במרחב המקוון.עידו דניאל, ראש הזירה הדיגיטלית במשרד לנושאים אסטרטגיים, מסר: "כוחה של רשת DigiTell יחד עם שיתופי הפעולה שיש לנו עם גולשים ישראלים הוכיח את עצמו שוב. ציוצים ופוסטים המעוותים את המציאות יקבלו תגובה בזמן אמת. זוהי כוחה של הרשת שבנינו. זוהי אחריות של כל אחד מאיתנו להילחם בהסתה נגד ישראל ברשת ולהצטרף לערוצי 4IL, לשתף ולדווח על תכנים פוגעניים".