החשוד בביצוע המתקפה האלימה בבית הרב במונסי, ניו יורק, כופר הערב (ראשון) באשמה. בית המשפט קבע לתומס גרפטון, אפרו-אמריקני בן 37, ערבות בגובה חמישה מיליון דולר. דיון נוסף בעניינו ייערך ביום שישי הקרוב.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בתוך כך, מושל ניו יורק אנדרו קואומו הודיע כי הורה להגביר את האבטחה סביב שכונות יהודיות דתיות במדינה. לדבריו, "המתקפה אמש במונסי הייתה פעולה של טרור, ששאף להצית שנאה ולייצר פחד. לא נקבל זאת".

הרשויות בודקות אם תומאס קשור לאירוע נוסף שבו הותקף אדם ליד מרכז יהודי נוסף במונסיי, כך לפי גורם במערכת אכיפת החוק. ב"ניו יורק פוסט" פורסם כי נבדק הקשר בין הנאשם בדקירות לבין המקרה שבו הותקף אב לארבעה בן 30 בזמן שהלך מחוץ למרכז דתי ב-20 בנובמבר.

הגבר היהודי נמצא מוכה קשות בשעת בוקר מוקדמת ליד "Mosdos Meharam Brisk Tashnad". השוטרים בתחילה חשבו כי נפגע מרכב מכיוון שפציעותיו היו קשות כל כך. החוקרים העריכו אז כי האיש הותקף מאחור "על ידי אדם אחד או יותר" ונדקר בחפץ לא מזוהה. כעת החוקרים של הדקירה בבית הרב במונסיי מנסים לשפר את איכות התיעוד של מצלמות האבטחה מהאירוע הקודם.

דונלד טראמפ צייץ גם הוא בעקבות האירוע הערב, וכתב: "המתקפה האנטישמית במונסי, ניו יורק, בערב השביעי של חנוכה אמש, היא מחרידה. על כולנו להתאחד כדי להילחם ולמגר את האנטישמיות המרושעת. מלאניה ואני מאחלים לקורבנות החלמה מהירה ומלאה"

הקונסול הכללי של ישראל בניו יורק, דני דיין, התייחס גם הוא לאירוע הקשה ואמר: "לצערנו, פשע שנאה נוסף כנגד יהודים היה רק עניין של זמן ומיקום, ולא שאלה של האם. לא ניתן לאנטישמיות להרים את ראשה ונעשה הכל כדי לגדוע את הגל האנטישמי שפוקד את ניו יורק בחודשים האחרונים. רק ביום שישי האחרון נפגשתי עם מפקד משטרת ניו יורק, דרמוט שיי, וצוות הלוט"ר שלו, ודנו על הטיפול באירועים המטרידים האחרונים וכבר עכשיו אנחנו נאלצים לטפל באירוע נורא נוסף. המשטרה העלתה את את רמת הכוננות והגבירה את האבטחה בשכונות היהודיות. אני שולח חיזוקים לפצועים ומשפחותיהם ומאחל להם רפואה שלמה". 

מוקדם יותר היום פורסם תיעוד ראשון של גרפטון, בו נראה גם כלי הרכב שבו על פי החשד השתמש כדי להגיע לביתו של הרב, ובעזרתו הצליח לחמוק במשך שעתיים מכוחות המשטרה שרדפו אחריו. במתקפה נפתעו חמישה בני אדם, בהן שניים שעדיין מאושפזים במצב קשה בבית החולים.