ראש עיריית ניו יורק לשעבר, המיליארדר מייקל בלומברג, הגיש היום (שבת) את מועמדותו בפריימריז המפלגה הדמוקרטית באלבמה – כך דווח היום בכלי תקשורת אמריקנים. על פי הדיווחים, בלומברג ביצע זאת לקראת המרוץ לנשיאות 2020. בלומברג עצמו לא אישר את הדיווחים ולא הודיע באופן רשמי על החלטתו להתמודד על ראשות מפלגת הדמוקרטים בארה"ב.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הדובר של המיליארדר המבוגר, ג'ייסון שכטר, טען בפני כלי התקשורת בארה"ב כי ההודעה "עלולה להגיע בשבוע הבא מפיו של בלומברג. ראש העיר לשעבר צוטטר ביום חמישי האחרון אומר כי הוא מודאג מרשימת המועמדים למפלגה הדמוקרטית. לטענתו: "איש מהם לא יצליח להביס את הנשיא דונלד טראמפ".

בלומברג, בן 77, שקל את את ההתמודדות מוקדם יותר השנה, אך החליט במקום זאת לתמוך במאמצים הדמוקרטיים להחזיר את השליטה בוושינגטון. כעת, הוא שוב מעוניין להתמודד מול טראמפ עצמו ולא רק לעזור ולתמוך בחברי המפלגה הדמוקרטית.

בלומברג הוא איש עסקים יהודי-אמריקני שכיהן במשך 12 שנים כראש עיריית ניו יורק. בשנת 2014 החל לכהן כשליח האו"ם לשינוי אקלים. הונו מוערך בכ-55.5 מיליארד דולרים והוא ממוקם במקום העשירי בעשירי העולם וה-8 בארצות הברית.