"תסרוקת קיצונית": בית ספר יסודי במדינת מישיגן שבארה"ב עורר סערה השבוע לאחר שאסר על תלמידה אפרו-אמריקנית להצטלם לספר המחזור השנתי, בגלל התסרוקת ה"קיצונית" שעמה הגיעה לכיתה. אמה של הילדה, שעיצבה את התסרוקת, טענה כי האיסור החריג הוא גזעני ונובע מצבע עורה השחור. "לילדים אחרים עם צבע בשיער לא עושים כלום", טענה. מבית הספר מסרו: "צבע השיער של התלמידים צריך להיות טבעי".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מריאן סקוט בת ה-8 התרגשה להגיע ליום הצילומים החגיגי עם תסרוקת מיוחדת שאמה עזרה לה לעצב. אך כשהגיע תורה להצטלם, שלחה אותה המורה לחדר המנהל, שם נאמר לה כי התסרוקת, הכוללת צמות ותוספות שיער אדומות, "קיצונית ועוברת על כללי בית הספר". אמה של מריאן, לאטויה הווארד, כתבה בחשבון בפייסבוק שלה ש"מריאן הסתובבה בוכה במסדרונות בית הספר לאחר שיצאה מחדר המנהל. היא התקשרה אלי ואמרתי לה שהיא לא עשתה שום דבר רע".

לטענת האם, הסיבה להחלטה החריגה של בית הספר היא העובדה שמריאן היא אפרו-אמריקנית. "אני רואה ילדים אחרים עם צבע בשיער, אבל בגלל שהיא שחורה - זו בעיה. כן, זה קשור לגזענות – וכנראה לבית הספר ישנם חוקים לשחורים בלבד", זעמה האם בפוסט שהפך בינתיים ויראלי. "הילדה שלי הופרדה מכל שאר הילדים והתייחסו אליה בצורה לא צודקת. למרות זאת, אני לא אוציא אותה מבית הספר, היא תתמודד ואנו נעמוד לצדה, אני מתכוונת לשבת עם בית הספר ולנסות ולשנות את החוק הקיים".

בבית הספר הכחישו את טענותיה של האם, וציטטו את ספר ההדרכה שנשלח להורי התלמידים: "צבע השיער של התלמידים בבית הספר צריך להיות טבעי. על התלמידים להיות בתלבושת אחידה עבור תמונות בית הספר או עבור כל פעילות אחרת. תלמידים שלא יעמדו בהנחיות לא יורשו להצטלם יחד עם חבריהם לכיתה".