המוות שהדהים והעציב את נורווגיה: ארי בהן, בעלה לשעבר של הנסיכה מרת'ה-לואיז, הלך לעולמו במהלך חג המולד. הוא היה בן 47 בלבד במותו. דוברו של בהן, אביה של שלושת ילדותיה של הנסיכה, הודיע כי מדובר בהתאבדות – וכך גם בארמון המלוכה, שלא פירט על נסיבות המוות המפתיע. רק לפני שנתיים התלונן בהן נגד כוכב הקולנוע קווין ספייסי וסיפר כי הכוכב נגע בו באופן מיני.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

במדינה דווח כי הבשורה התקבלה בהלם בעם הנורווגי, וכל ערוצי הטלוויזיה והעיתונים הפנו את תשומת ליבם לטרגדיה שאירעה במהלך החג. נוסף לזיקתו המשפחתית למשפחת המלוכה, בהן נחשב לסופר ואומן מוערך במדינה.

ארי נישא לנסיכה בשנת 2002. הבת הבכורה, מוד אנג'ליקה, נולדה ב-2003. הבת השנייה לאה איזדורה באה לעולם ב-2005 והילדה השלישית, אמה טלולה, נולדה ב-2008. השניים התגרשו ב-2016 והודיעו: "אנו, כמו זוגות רבים, התרחקנו. מדובר בחווייה קשה, במיוחד מכיוון שאין דבר שביכולתנו לעשות בנושא. ניסינו הכול במשך זמן רב ואנחנו לא יכולים להמשיך". 

שנה לאחר הגירושים, בהן חשף כי הכוכב ההוליוודי קווין ספייסי מישש אותו מתחת לשולחן. בהן סיפר כי המקרה התרחש בשנת 2007, במהלך קונצרט להענקת פרס נובל לספרות. "הייתה לנו שיחה נפלאה, הוא ישב לצידי – לאחר חמש דקות הוא אמר 'בוא נצא החוצה לסיגריה' ושם את ידו מתחת לשולחן. הוא שלח יד למפשעה שלי". הגרוש של הנסיכה הוסיף: "נרתעתי ממנו ואמרתי לו 'אולי אחר כך'". ספייסי הואשם על ידי גברים רבים בהטרדות מיניות ונזרק מהסדרה המצליחה "בית הקלפים".

המלך האראלד הביע צער כבד על מות חתנו לשעבר. "בעצב רב המלכה סוניה ואני קיבלנו את ההודעה על פטירתו. הוא היה חלק חשוב ממשפחתנו במשך שנים רבות ואנחנו נמשיך לשאת זכרונות חמים ואוהבים שלו".

מנהלו האישי של בהן, גיר הקונסונד, אמר: "כשעצב רב בליבנו, אנו – הקרובים ביותר לארי בהן – נאלצים לבשר היום כי הוא שם קץ לחייו. אנחנו מבקשים שתכבדו את הפרטיות בנושא זה". משפחת המלוכה פרסמה הודעה נוספת ובה נכתב: "עבור כולנו, ארי היה חבר טוב, קרוב משפחה יקרה ודוד נפלא, שאיתנו חלקנו רגעים רבים – גדולים וקטנים – מחיינו".