משלחת יהודית-ערבית הותקפה בבירת ספרד: משלחת משותפת ליהודים וערבים הותקפה אמש (שלישי) במדריד על ידי פעילי BDS קיצוניים במסגרת כנס הסברה. כוחות משטרה מיוחדים נקראו למקום במטרה לחלץ את חברי המשלחת. ראש מועצת שומרון יוסי דגן התעמת עם הפעילים: "אנחנו לא מפחדים מכם, האנטישמיות של ה-BDS לא תנצח. אתם שונאים יהודים".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

המשלחת נסעה למדריד לביקור בפרלמנט הספרדי, זאת כחלק משיתוף פעולה עם ארגון ההסברה הספרדי-יהודי ACOM, במטרה להילחם בהחלטת סימון המוצרים מהשומרון. אמש, זמן קצר לאחר תחילת אירוע הסברה, החלו פעילי BDS להוציא דגלי אש"ף, לקלל, לצעוק ולהתפרע.

פעילי BDS תוקפים חברי משלחת יהודית-ערבית במדריד‎ (צילום:  חוויאר שכטמן)
פעילי BDS תוקפים חברי משלחת יהודית-ערבית במדריד‎ | צילום: חוויאר שכטמן

הפעילים אף ניסו לתקוף פיזית את דגן וחברי הפאנל הפלסטינים והערבים שהשתתפו בכנס, תוך שהם צועקים לעבר דגן "פושע מלחמה", ומכנים את חברי הפאנל הערבים "בוגדים הפועלים בשירות מדינת ישראל תמורת בצע כסף". בעקבות הדברים, אחד המשתתפים לא חש בטוב - ונאלץ לרדת מהבמה.

בהמשך, בשל חשש לחיי חברי המשלחת, הוזעקו למקום כוחות מיוחדים של משטרת מדריד במטרה לחלץ את המשתתפים לבית המלון. משטרת ספרד החליטה להצמיד למשלחת משטרה שתלווה אותם בהמשך האירועים. מחר צפויה המשלחת להגיע לאוניברסיטאות במדריד, שם פעילות ה-BDS אינטנסיבית.

פעילי BDS תוקפים חברי משלחת יהודית-ערבית במדריד‎ (צילום:  חוויאר שכטמן)
פעילי BDS במדריד נגד חברי המשלחת מישראל | צילום: חוויאר שכטמן
משלחת משותפת ליהודים וערבים הותקפה במדריד (צילום: יחידת קשרי החוץ של המועצה האזורית שומרון)
ראש מועצת שומרון יוסי דגן התעמת עם הפעילים | צילום: יחידת קשרי החוץ של המועצה האזורית שומרון

"הגענו למדריד במטרה להילחם בפעילי ה- BDS ובהחלטה לסמן את מוצרי יו"ש ומהר מאד קיבלנו תזכורת למה אנחנו נאבקים", מסר דגן. "עשרות אנשים מלאי שנאה בעיניים רצו לפגוע בנו מתוך אנטישמיות טהורה. זאת העדות הטובה ביותר לפרצוף האמיתי שלהם, הם לא פועלים לא למען הערבים, ולא למען זכויות אדם, הם משרתי השנאה שכל מטרתה השמדת העם היהודי ומדינת ישראל. אין לי ספק שאם לא הכוחות המיוחדים של המשטרה מקומית הערב היה יכול להסתיים בצורה אחרת לגמרי".