תחילה זה היה נראה כמו בדיחה, אלא שמהר מאוד התברר שמדובר במראה של מציאות עצובה למדי: אתר סטרימינג אירני מחק, טשטש וערך מחדש את עטיפות האלבומים של הזמרות המצליחות בעולם. מליידי גאגא ועד ביונסה - כולן צוזרו, בעוד שתמונות מקביליהן הגברים – נותרו ללא כל שינוי.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מדובר באתר המוזיקה האירני "מלובז", שלא  פסח על אף אחת מכוכבות הפופ, ביניהן גם אריאנה גרנדה, בילי אייליש, לאנה דל ריי, סלין דיון והרשימה עוד ארוכה. בחלק מהמקרים תמונות הזמרות נמחקו לחלוטין מהעטיפה, בעוד שבמקרים אחרים התמונות "רק" טושטשו כך שלא ניתן יהיה לראות בבירור את הדמות הנשית שעל גבי האלבום.
 

טיילור סוויפט - הגרסה המצונזרת (צילום: boredpanda)
לאן נעלמה טיילור סוויפט? | צילום: boredpanda

ליידי גאגא - הגרסה המצונזרת  (צילום: boredpanda)
ליידי גאגא צונזרה: רק הכובע נשאר | צילום: boredpanda

הכל התחיל כשמספר מעריצים נאמנים נכנסו, כהרגלם, לאתר המוזיקה, שם גילו להפתעתם הרבה שכל תמונותיהן של הזמרות האהובות נמחקו מעטיפות האלבומים והפלייליסטים שלהן. הגולשים המבולבלים חשבו תחילה שמדובר בטעות,אך לאחר שממדי התופעה התבררו - החליטו להביע את מחאתם על הצעד הקיצוני בטוויטר.
 

ביילי אייליש - הגרסה המצונזרת  (צילום: boredpanda)
גם בילי אייליש צונזרה | צילום: boredpanda
בין הראשונים לדווח על התקרית היה הגולש איזי ממלזיה, שפרסם בעמוד הטוויטר שלו מספר דוגמאות לעיצוב האירני החדש וכתב: "הם כל כך מודאגים שעטיפות האלבומים ישפיעו לרעה על המאזינים – שהחליטו לצנזר אותן. למה? כי הן נשים". איזי סיפר כי הוא הופתע מאוד מהמהלך והחליט לשתף את המראה המגוחך של תמונות האלבומים הערוכות ברשת – שהפכו במהרה לויראליות.
 
העריכה המגמתית באתר המוזיקה האירני מבטאת מגמה רחבה בהרבה של הדרת נשים באירן, שבאה לידי ביטוי, בין היתר, גם בתחום המוזיקה. החוק האסלאמי אוסר על הנשים במדינה, ובהן גם הזמרות המקומיות, להיראות חשופות בציבור וכעת נראה שהאיסור מתחיל להתפשט גם אל מעבר לגבולות המדינה.
 
מטעם האתר "מלובז" לא נמסרה תגובה.