בכנס תומכים של נשיא ארה"ב טראמפ במיאמי שהתקיים בשבוע שעבר, הוקרן סרטון ערוך, בו נראה טראמפ מכה ויורה בתקשורת ובאויביו הפוליטיים. העובדה שהסרטון המוזר הזה הוקרן בכנס בו השתתף גם בנו של הנשיא, דונלד ג'וניור, ודוברת הבית הלבן לשעבר – עוררה סערה ברשתות החברתיות וגינויים מקצה לקצה.

 לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

הניו יורק טיימס דיווח אמש כי בסרטון שפורסם, ראשו של טראמפ "הולבש" בעריכה די זולה, על סצינה מתוך הסרט "קינגסמן: השירות החשאי" וכך נראה הנשיא מכה, דוקר, שורף ומשמיד את אויביו הפוליטיים ואת כלי התקשורת במדינותו.  

 

 

הסרטון נערך והופץ בערוץ יוטיוב של תומכי הנשיא ובו הנשיא "מחליף" את דמותו של השחקן קולין פירת' והוא פוגע בין היתר ב- CNN, פוליטיקו, The guardian, BBC, MSNBC, הילרי קלינטון, ג'ון קרי, ברני סנדרס, ברק אובמה ואחרים.

על פי הדיווח הסרטון הוקרן בשבוע שעבר במתחם גולף ונופש "דוראל מיאמי" שבבעלותו של טראמפ ובו התכנסו תומכים של הנשיא. בין המשתתפים לקח חלק גם בנו של הנשיא ודוברת הבית הלבן לשעבר שרה האקבי סנדרס.

אחד ממארגני הכנס אמר כי הוא התנגד לסרטון והוא מזועזע מכך שהוא הוצג. מרשת CNN נמסר: "למרבה הצער זו לא הפעם הראשונה שתומכי הנשיא מקדמים אלימות נגד התקשורת בסרטון שככל הנראה משעשע אותם. אבל זה ללא ספק עצוב וגרוע ביותר".

MC אמיתי (צילום: AP, חדשות)
נשיא ארה"ב טראמפ | צילום: AP, חדשות

"הנשיא, משפחתו והבית הלבן צריכים לגנות את הסרטון והצגתו מיד ובאופן הנחרץ ביותר", הוסיפו ב-CNN. "חוסר תגובה זו שתיקה והסכמה לאלימות. אסור לתת לזה מקום ויש לגנות זאת עכשיו".

מאיגוד כתבי הבית הלבן נמסר כי "הארגון נחרד מהסרטון וכל אזרח אמריקני צריך לגנות את האלימות הזו שמופנית לעיתונאים ומתנגדיו הפוליטיים של הנשיא". עוד אמרו: "הבהרנו בעבר לנשיא שהרטוריקה שלו עשויה להסית לאלימות. אנו קוראים לו ולכל מי שקשור בכנס להוקיע את הסרטון אזר ולהצהיר כי לאלימות אין מקום בחברה שלנו".

דוברו של הנשיא טראמפ הבהיר: "הסרטון לא קשור אלינו ולא למערכת הבחירות הקרובה. אין לוידאו הזה קשר לנשיא וקמפיין הבחירות שלנו אינו מתיר אלימות מכל סוג שהיא".