סגן נשיא ארצות הברית מייק פנס ושר החוץ האמריקני מייק פומפאו יצאו היום (רביעי) לטורקיה במטרה להביא להפסקת אש בין טורקיה למורדים הכורדים בצפון סוריה, זאת למרות דבריו של ארדואן כי אין בכוונתו לעצור את המבצע הצבאי. בתוך כך, נשיא רוסיה פוטין הזמין את נשיא טורקיה כדי לדון בהתפתחויות האחרונות, כולל הצורך להימנע מעימות אפשרי מול הסורים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הבכירים האמריקנים ייצאו היום לאנקרה במטרה לדון עם ארדואן על סיום מבצע "מעיין השלום" נגד הכוחות כורדים, בזמן שרוסיה ממלאת את החלל שהשאירה ארצות הברית באזור. סגן הנשיא טראמפ יחזור בפגישה על ההתחייבות של הממשל האמריקני לשמר את הסנקציות על אנקרה עד להשגת פתרון. 

בממשל מובילים את המאמצים לסיום המשביר לאחר שהנשיא טראמפ איים כי יטיל סנקציות כלכליות כבדות על טורקיה.

בתוך כך, נשיא רוסיה ולדימיר פוטין שוחח אמש בטלפון עם מקבילו הטורקי ועל פי הודעת הקרמלין, פוטין הזמין את ארדואן לפגישה ברוסיה בימים הקרובים כדי לדון בהתפתחויות  האחרונות - כולל הצורך להימנע מעימותים אפשריים בין צבא טורקיה לצבא סוריה. כמו כן, השניים הסכימו שיש להבטיח את שלמותה הטריטוריאלית של סוריה.

נשיא טורקיה ארדואן הבהיר אתמול כי ארצו "לא תיסוג מהפעולה בסוריה, לא משנה מה אף אחד יגיד". ארדואן ציין כי טורקיה נחושה להמשיך את הלחימה עד הסוף. "אנחנו נסיים את העבודה. הקרב יימשך עד שנשיג ניצחון מוחלט".