נשיא ארה"ב דונלד טראמפ תקף את שגרירת ארה"ב לשעבר באוקראינה, מארי יובנוביץ', במהלך עדותה בפני הקונגרס במסגרת הליך ההדחה נגדו. "לכל מקום אליו היא הולכת היא מביאה רק רע. היא התחילה בסומליה, איך זה הלך?", כתב בחשבון הטוויטר שלו והוסיף: "זו זכותו המוחלטת של נשיא ארה"ב למנות שגרירים". יובנוביץ' הגיבה לדברי טראמפ בשידור חי במהלך עדותה וכינתה אותם "מאיימים מאוד".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

יו"ר ועדת המודיעין שמפקחת על הליך ההדחה, הדמוקרט אדם שיף, הציע לסווג את הציוצים של הנשיא כהפחדת עדים. החקירה בוחנת כעת אם טראמפ הפסיק את הסיוע הצבאי לאוקראינה במטרה ללחוץ על הנשיא החדש במדינה לפתוח בחקירה פלילית נגד בנו של סגן הנשיא לשעבר ג'ו ביידן, כיום יריבו במרוץ לנשיאות ארה"ב.

מארי יובנוביץ', שגרירת ארה
מארי יובנוביץ', שגרירת ארה"ב באוקראינה לשעבר | צילום: רויטרס

יובנוביץ', שהודחה לפתע מתפקידה במאי של השנה שעברה, אמרה שהייתה "המומה ומזועזעת" כשגילתה שטראמפ כינה אותה בשיחת הטלפון עם נשיא אוקראינה וולודימיר זלנסקי "חדשות רעות" ואמר שהיא "הולכת לעבור כמה דברים". "זה נשמע כמו איום", אמרה יובנוביץ' והוסיפה שמעולם לא ראתה שגריר מודח מתפקידו כפי שהיא הודחה.

האחים נקש
"יש לי תמיכה של 98% בישראל" | צילום: Chip SomodevillaGetty Images

בזמן עדותה הערב, תקף אותה טראמפ בטוויטר. "כל מקום אליו הלכה מארי יובנוביץ' הפך לרע. היא התחילה בסומליה, איך זה הלך? ואז התקדמה מהר לאוקראינה, שם הנשיא החדש דיבר עליה בצורה לא חיובית בשיחת הטלפון השנייה שלי אתו. זוהי זכותו המוחלטת של נשיא ארה"ב למנות שגרירים", צייץ טראמפ.

יובנוביץ' השיבה לנשיא בעדותה. "אני לא חושבת שיש לי כוחות כאלה, לא במוגדישו, לא בסומליה ולא במקומות אחרים. אני חושבת שאיפה ששירתתי במשך השנים, אני ואחרים שיפרנו את המצב. גם עבור ארה"ב וגם עבור המדינות בהן שירתתי", היא אמרה.

במקביל, הבית הלבן פרסם הערב את תמלילי שיחת הטלפון שבה בירך טראמפ את זלנסקי על ניצחונו בבחירות באוקראינה. טראמפ טען שוב ושוב שהדמוקרטים רוצים לקבל פרטים מהשיחה שנערכה ב-21 באפריל, אך שיחה זו מעולם לא הייתה במוקד הליך ההדחה נגדו.