"סירי, חייגי 911" – זה הדבר היחיד שהצליח לחשוב עליו גאל סלסדו בן ה-18, צעיר ממדינת איווה בארה"ב, אחרי שהחליק עם רכבו לנהר קפוא ביום שלישי האחרון. זה התברר בדיעבד כרעיון לא רע; העוזרת הווירטואלית אכן חייגה עבורו, וכוחות ההצלה הגיעו למקום במהרה והצילו את חייו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

סלסדו היה בדרכו לקולג' כשהג'יפ שבו נסע עלה על שכבת קרח בכביש הקפוא. הוא איבד שליטה על הרכב, ניסה לסובב את ההגה ומשם, הוא מתאר, הכל נהיה מטושטש. רכבו צנח לתוך נהר.

"לא הבנתי מה קורה ופשוט לא ידעתי מה לעשות. חשבתי לעצמי 'נראה לי שאני עומד למות'", סיפר סלסדו. הוא פתח את חלונות המכונית מחשש שהיא תטבע והוא יילכד בפנים. המים והקרח שהקיפו אותו היו בטמפרטורות מקפיאות.

נהג החליק לנהר בארה"ב וניצל אחרי שצעק "סירי, חייגי
נהג החליק לנהר בארה"ב וניצל אחרי שצעק "סירי, חייגי 911"

הוא לא הצליח למצוא את הטלפון הסלולרי שלו, ואז עלה במוחו הרעיון: להשתמש בסירי, העוזרת האישית הווירטואלית של אפל. הוא צעק "סירי, חייגי 911" – והשיחה בוצעה. כוחות ההצלה הגיעו למקום תוך זמן קצר.

הזרימה בנהר לא אפשרה להם לפתוח את דלת הנהג. בהיעדר כל אפשרות אחרת נאלץ סלסדו לצאת מהרכב בכוחות עצמו. "הידיים שלי היו קפואות", הוא משחזר. "לא יכולתי להרגיש יותר את הרגליים. נאבקתי והמים היו חזקים כל כך. המשכתי למעוד, ואחד הכבאים עזר לי כמה פעמים. נעזרתי בכל כוחותיי כדי להיחלץ מהמים".

סלסדו חולץ והובהל לבית החולים לקבלת טיפול. הוא שוחרר משם באותו יום, כעבור שעות בודדות, כשמצבו טוב.