הדמוקרטים באיווה התכנסו היום (שלישי) באסיפות העיר, כדי לבחור את המועמד שלהם שיתמודד מטעם המפלגה הדמוקרטית מול הנשיא טראמפ בבחירות הקרובות. הבוחרים הכריעו בין 11 מועמדים דמוקרטים, ובראשם -הסנאטור ברני סנדרס וסגן נשיא ארה"ב לשעבר ג'ו ביידן.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הבוחרים באיווה, המדינה הראשונה לבחור את המועמד שלה לנשיאות, נאלצו להכריע בין שתי אפשרויות; האחת, מועמד מהפלג המתון והמרכזי כמו ביידן. ואילו האפשרות השנייה הייתה מועמד פרוגרסיבי ומלהיב יותר כמו סנדרס – שעשוי להביא מצביעים חדשים. 

הפריימריז של המפלגה הדמוקרטית
סגן נשיא ארצות הברית לשעבר ג'ו ביידן באייוה | צילום: reuters

זוהי יריית הפתיחה לבחירות לנשיאות ארה"ב שיערכו ב-3 בנובמבר, כאשר נציג המפלגה הדמוקרטית ייבחר באמצע יולי - לאחר הצבעתן של כלל המדינות. עבור הדמוקרטים הבחירות הללו חשובות במיוחד, ומגיעות אחרי כהונה קשה לעיכול של דונלד טראמפ, מאז בחירתו ב-2016. 

רשימת המועמדים מטעם המפלגה הדמוקרטית: ג'ו ביידן, בני סנדרס, אליזבת' וורן, פיט בוטיג'ג', איימי קלובושר, אנדרו יאנג, טום סטייר, טולסי גבארד, מייקל בנט, דבאל פטריק ומייקל בלומברג.

 

 

"הדמות של אמריקה נמצאת בקלפי", צייץ הלילה ג'ו ביידן. "אני לא מאמין שאנחנו העם האפל והכועס שמשתקף בציוצים של דונלד טראמפ - אנחנו כל כך טובים יותר ממי שהוא חושב שאנחנו". גם סנדרס הודה לתומכיו: "ימים אחרונים ונהדרים באייוה, עם הרבה חברים ותומכים שיודעים שיש לנו את הכוח להביא לצדק כלכלי, חברתי, גזעי וסביבתי".