סגן שר החוץ הרוסי ושליח רוסיה למזרח התיכון ורוסיה, מיכאיל בוגדנוב, הביע היום (רביעי) אכזבה מכך שישראל בחרה להסגיר את ההאקר הרוסי לארה"ב, ולא לרוסיה – זאת בניגוד לבקשת המדינה. לדבריו, ההחלטה סותרת את השותפות המתחזקת בין המדינות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

בהודעה שפרסם ביום רביעי שעבר משרד המשפטים בנוגע לחתימה על צו ההסגרה הוסבר כי ההחלטה התקבלה לאחר דיוני עומק רבים שנערכו בשבועות האחרונים עם גורמים שונים, ובהם גורמים מדיניים ומשפטיים. 

משפחת יששכר הגיבה בזעם להחלטה, ומסרה: "החלטת השר אוחנה היא בלתי מוסרית ובלתי אנושית. נעמה חפה מפשע ומשמשת כבת ערובה וקלף מיקוח בין מעצמות. הרוסים מחריפים ומקשיחים מידי יום את תנאיה של נעמה, ובאחריות מדינת ישראל להוציא אותה מהסיוט שהיא נמצאת בו".

לדברי בכירים במערכת הביטחון האמריקנית, הממשל ברוסיה מקיים בחודשים האחרונים מאמץ מוגבר למניעת הסגרתם של האקרים רוסים ברחבי העולם לרשויות בארה"ב. לפי דיווח בוול סטריט ג'ורנל, במסגרת מאמצים אלו נקטה מוסקבה במגוון אמצעים, החל מהפעלת לחץ משפטי - כמו במקרה של נעמה יששכר - ועד למתן שוחד לפקידים במדינות זרות.

"רוסיה משתמשת בכל כלי שברשותה, כולל בצעדי כפייה, כדי למנוע הסגרה של האקרים העצורים במדינות אחרות לארה"ב", סיפר בכיר לשעבר במערך הסייבר של ארה"ב. "האמצעים והשיטות שלהם לפעמים מזכירים את עידן ברית המועצות".