כלת פרס נובל לשלום, אונג סאן סו צ'י, שהיוותה בעבר סמל למאבק למען זכויות אדם – מגנה כעת בבית הדין בהאג על הנהגת מיאנמר המואשמת ברצח עם של המיעוט המוסלמי, בני הרוהינגיה. צבא מיאנמר מואשם בין היתר שכפה הגירה המונית על יותר מ-740,000 מוסלמים. כעת דורשים בבית הדין בהאג: "להפסיק את מעשי הברבריות והאכזריות".  

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

שר המשפטים של מדינת גמביה דורש בבית הדין הבינלאומי בהאג, בגיבוי של עשרות מדינות מוסלמיות, להפסיק את הפעולות האלימות נגד המיעוט המוסלמי במיאנמר. "יש להפסיק את ההרג של חסרי האונים, להפסיק את מעשי הברבריות והאכזריות. אלה מעשים שמזעזעים את המצפון הקולקטיבי שלנו. צריך לעצור את רצח העם הזה".

סו צ'י נחשבת לסמל למאבק למען זכויות אדם ואף זכתה בפרס נובל עבור פעולותיה. היא נכלאה במשך שנים, רק כי דרשה לקיים דמוקרטיה ברפובליקת מיאנמר. כעת היא מכהנת כמנהיגה האזרחית של המדינה ומתייצבת בבית הדין הבינלאומי כדי להגן על אותם האנשים שכלאו אותה בעבר.

מיאנמר מתמודדת עם האשמות ברצח עם שבוצעו על פי התביעה נגד בני המיעוט המוסלמי משבט הרוהינגה. סו צ'י צפויה לטעון כי הממשל פעל כדי להגן על עצמו מפני פעולות טרור. הדיון יתקיים במשך שלושת הימים הקרובים בנוגע לטענות של ועדת חקירה של האו"ם, שתיארו את פעולות צבא מיאנמר כ"זוועות כנגד בני הרוהינגיה".