בשנה הבאה בדובאי הבנויה: נחתם הסכם שיאפשר את השתתפות ישראל בתערוכת האקספו בדובאי בשנה הבאה. ההסכם נחתם בעקבות ביקור של משלחת ישראלית בדובאי. שר החוץ ישראל כ"ץ בירך היום (שלישי) על המהלך, שאותו כינה "הזדמנות יוצאת דופן". 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בחודש אפריל האחרון הודיע משרד החוץ על כוונת ישראל להשתתף באירוע, אך לצורך כך נדרש האישור הרשמי - בין היתר בגלל המתיחות עם דובאי על רקע חיסולו של בכיר חמאס אל-מבחוח ב-2010 שיוחס למוסד.

האולם שבו תיערך תערוכת אקספו 2020 בדובאי
האולם שבו תיערך אקספו 2020 בדובאי | צילום: רויטרס

מנכ"ל משרד החוץ, יובל רותם, ביקר השבוע בדובאי בראש משלחת בין-משרדית. הביקור עסק בהסדרת ההשתתפות הישראלית באקספו דובאי 2020, והמנכ"ל חתם על ההסכם הרשמי להשתתפות הישראלית. במהלך הביקור, המנכ"ל קיים פגישות נוספות עם גורמים רשמיים.

השר ישראל כ"ץ, ארכיון | צילום: פלאש 90 \ Miriam Alster, חדשות

בתערוכה צפויה ישראל להציג חידושים וטכנולוגיות פורצות דרך בתחומים שונים כגון מים, רפואה וטכנולוגיות מידע. בעקבות הביקור, בניית הביתן הישראלי תתחיל כבר בשבוע הבא. 

המהלך להשתתפות הישראלית מתרחש על רקע המאמץ האמריקני לקדם את שיתוף הפעולה הכלכלי באזור – בהיעדר התקדמות במסלול המדיני עם "עסקת המאה" (תוכנית השלום של טראמפ).

שר החוץ ישראל כ"ץ מסר בתגובה: "השתתפותה של ישראל בתערוכה משקפת את העלייה במעמדה של ישראל, לא רק ברמה הבינלאומית אלא גם בקרב השחקנים המדינתיים המרכזיים באזורנו". כ"ץ הוסיף: "ההשתתפות מקנה לישראל ההזדמנות יוצאת דופן להציג את יכולותיה והישגיה בתחום הטכנולוגי לצד התרבות הישראלית התוססת".

הדמיות ביתן ישראל באסקפו דובאי 2020
צילום: באדיבות חברת AVS