שמותיהם של שניים מההרוגים באירוע בג'רזי סיטי פורסמו הבוקר (רביעי) באתר האינטרנט של חב"ד. ההרוגים הם לאה מינדה פרנץ שהייתה בעלת המרכול ומשה דויטש, צעיר בן 24 - שניהם חברי הקהילה החסידית שבעיר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

מוקדם יותר ראש עיריית ג׳רזי סיטי סטיבן פולופ כתב בציוץ בטוויטר כי לפי החקירה שעדיין נמשכת היורים התכוונו לפעול במיקום המסוים, אבל לא מפרט האם ידוע אם כיוונו לירות באזור זה בגלל המרכול היהודי. כלומר הוא אינו שולל את  אפשרות שמדובר באירוע אנטישמי.

גם ראש עיריית ניו יורק ביל דה בלאזיו התייחס לאירוע והודיע כי הורה למשטרת ניו יורק להגן כל מיקומי מפתח בקהילה היהודית בשל האירוע. הוא הוסיף כי מחר יבחנו צעדים נוספים. אמש דיווחנו על 4 הרוגים בחילופי אש בין שוטרים לחשודים ליד מרכול כשר בניו ג'רזי. שלושה חשודים חמושים ניהלו קרב יריות עם המשטרה ובשלב מסויים התבצרו בתוך חנות מכולת של יהודים בג'רזי סיטי. למקום הוזעקו כוחות גדולים, כולל כוחות מיוחדים, שניהלו חילופי אש ממושכים עם החשודים.

 

 

עוד דווח אתמול כי קצין משטרה נהרג באירוע ו-3 אזרחים נמצאו ללא רוח חיים בתוך המרכול. שני חשודים קטינים חוסלו ומצוד נערך אחר חשוד נוסף. על פי דיווחים, האירוע החל כעסקת סמים או מלחמת כנופיות שהסתבכה בעקבות מארב משטרתי.

חילופי האש החלו באזור אחר, וכחלק ממסע ההימלטות שלהם - נכנסו החשודים לתוך המרכול כחלק ממסע ההימלטות שלהם מן המשטרה. מדובר באזור עם יהודים וישראלים רבים בג'רזי סיטי. ראש עיריית ג'רזי סיטי, סטיבן פולופ ביקר בזירת האירוע ואמר לעיתונאים: "יש מספר הרוגים בתוך הבניין, לא ברור כמה. זה יום קשה לניו ג'רזי. עוד שני שוטרים פצועים".

ירי בניו ג'רזי  (צילום: AP)
צילום: AP

 

 

בתיעודים שהגיעו מהזירה והופצו ברשתות החברתיות, ניתן לראות כוחות משטרה גדולים וקולות ירי רבים שנשמעים בכל האזור. באזור בו בוצע הירי ישנם מוסדות חינוך יהודיים רבים שהכריזו על סגר.

המכולת בניו ג'רזי בה התרחש הירי
המכולת בניו ג'רזי בה התרחש הירי

על פי חלק מהדיווחים החשודים פתחו באש לעבר השוטרים סמוך לבית קברות באזור ואז נמלטו ונכנסו לתוך המרכול, שבו התבצרו והמשיכו בקרב היריות. לפי כמה דיווחים לא מאומתים מדובר בעסקת סמים שהסתבכה.

ירי בניו ג'רזי  (צילום: CNN)
צילום: CNN

ירי בניו ג'רזי  (צילום: AP)
צילום: AP

השוטרים הצליחו לחסל שניים מהחשודים, ומצוד התנהל אחר חשוד שלישי שהיה חמוש, טרם ידוע האם הצליחו הכוחות לעצור אותו. מושל ניו ג'רזי התייחס הערב בחשבון הטוויטר שלו לתקרית. "עודכנתי על המצב המתפתח בג'רזי", כתב. "המחשבות והתפילות שלנו הם עם הגברים והנשים של המשטרה, במיוחד עם השוטרים שנורו, ועם כל תושבי וילדי בית הספר בעיר שנמצאים כרגע בעוצר".

ירי בניו ג'רזי  (צילום: AP)
צילום: AP
ירי בניו ג'רזי  (צילום: AP)
צילום: AP

"יש לי אמון מלא ברשויות החוק שיבטיחו את ביטחון הקהילה שלנו ויפתרו את המצב", הוסיף המושל. "היום הזה מזכיר לנו את האומץ ואת ההקרבה שלהם ושל המשפחות שלהם למען הקהילה שלנו". הנשיא טראמפ עודכן גם הוא  בפרטי התקרית.

ירי בניו ג'רזי  (צילום: AP)
צילום: AP

ממשרד החוץ נמסר: "האירוע עדיין מתנהל. קשה להשיג מידע ויש הרבה מידע שאנחנו לא יכולים לאמת אותו בשלב הזה. אנחנו בקשר שוטף עם הקונסוליה בניו יורק שמנסה להשיג מידע נעדכן ברגע שיהיו לנו פרטים רלוונטים".

גם הנשיא טראמפ התייחס לתקרית. "קיבלתי תדרוך בנוגע לאירוע הירי הנוראי שהתרחש בניו ג'רזי", כתב הנשיא. מחשבותינו ותפילותינו עם הקורבנות ועם בני משפחותיהם בזמן הזמנים הקשים והטרגיים האלה. אנחנו נמשיך לעקוב אחר המצב ולסייע לכוחות המקומיים".

בשיחה עם חדשות 12 סיפר ארי, בן של ישראלית שחיי בניו ג'רזי על רגעי האימה בעת הירי. "אני ממש חצי רחוב מכל היריות", סיפר. "כרגע צוותים של כוחות מיוחדים מנסים להיכנס ולהוציא את הפגועים, יש פה הסגר לא נורמאלי, יותר מ-200 שוטרים ואמבולנסים שמחכים להוציא נפגעים".

ארי סיפר שהוא שמע יותר מ-300 יריות שנורו. "כרגע אי אפשר לדבר עם אף אחד", אמר. "זה היה מאוד מפחיד לשמוע יריות כאלה, כרגע זה לא נראה טוב".

אהרון, עד ראייה ואיש כוחות ההצלה, אמר לתוכנית "חי בלילה" של קשת כי המשטרה הודיעה שיש באירוע 5 הרוגים. "אנחנו יודעים כרגע שהוציאו בשלום את הילדים והמנהלים של הישיבה ועכשיו הם יושבים עם כוחות ההצלה המיוחדים שיודעים לטפל בדברים כאלה כשיש כזה אירוע", סיפר. 

השתתף בהכנת הידיעה: אור רביד.