סופו העצוב של האיש שהותיר חותם - ויצר טרנד: פיט פרטס, שהתמודד במשך שנים עם מחלת ניוון השרירים ALS, מת היום (שני) בגיל 34. פרטס יזם ב-2014 את האתגר הוויראלי שיווס יותר מ-100 מיליון דולר למאבק במחלה - "אתגר דלי הקרח".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

באתגר דלי הקרח נדרשו המשתתפים לשפוך דלי של קרח (או מים קפואים) על ראשם, כדי לחוש הרגשה דומה לזו של המחלה - כך הסביר בעבר. באתגר השתתפו אישים רמי דרג - נשיאי ארה"ב בעבר ברק אובמה, ביל קלינטון וג'ורג' בוש הבן, ספורטים, שחקני קולנוע ועוד: המשתתפים גם אתגרו את חבריהם להשתתף במשימה - או לתרום כסף למחקר.

הטרנד שסחף את הרשת ועלה לכותרות גייס יותר מ-115 מיליון דולרים בתוך חודשיים, שנועדו לחיפוש אחר תרופה וטיפול טוב יותר למחלה חשוכת המרפא. היום, כחמש שנים לאחר תחילת הטרנד, מת פרטס - שהיה ספורטאי מחונן ואף היה הקפטן של קבוצת הבייסבול של "בוסטון קולג'" בין השנים 2007-2006.

לפי הודעת הקולג', פרטס הלך לעולמו בביתו שבמסצ'וסטס. "היום גן עדן קיבל את המלאך שלנו", הודיעה משפחתו – שבישרה כי פרטס הלך לעולמו בשלווה. פרטס הותיר אחריו את אשתו ג'וליה ובתם הצעירה לוסי.

הוא אובחן במחלה בשנת 2012 – וכחלק מתהליך ההתמודדות, יזם את האתגר. לפי ההערכות, כ-17 מיליון איש ברחבי העולם השתתפו. מייסד נוסף של האתגר, קורי גריפין, מת בתאונת צלילה במסצ'וסטס.