כיממה לאחר שנגזר עליה העונש הכבד ברוסיה, הערב (מוצאי שבת) פרסמנו ב"חדשות סוף השבוע" הקלטה בלעדית מהדיון בבית המשפט, שבו נעמה יששכר מתחננת בפני השופט שירחם עליה ומדברת על העוול שנעשה לה כשהיא עם דמעות בעיניה. כששומעים את ההקלטות מבינים עד כמה נעמה דרוכה ושכלתנית - ומנגד המצוקה שלה ניכרת.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

נעמה יששכר ומשפחתה הבינו כבר בהתחלה שהסיפור הזה יותר גדול מהם - שנעמה היא קורבן לדינמיקה שגדולה ממנה וההתנהלות כלפיה לאורך כל הדרך רק המחישה זאת: בראש ובראשונה, העובדה שהתביעה הרוסית החליטה לשנות את סעיף האישום - משימוש עצמי להברחת סמים - וגם העובדה שנעמה כלל לא התכוונה להיכנס לרוסיה והייתה בשדה התעופה בטיסת "קונקשן" לישראל. 

דקות לפני שהוא גזר עליה עונש כבד של 7.5 שנות מאסר, נעמה יששכר פנתה לשופט בדמעות, לקחה אחריות על מעשיה ואמרה: "כבוד השופט, אני מודעת לכך שנהגתי בחוסר אחריות לפני הטיסה שלי, שהייתי צריכה להיות מודעת לכל החפצים בכבודה שלי - זאת הסיבה שלקחתי אחריות מלאה על אישום 228 במשפט הראשון שלי ב-10 באפריל". 

"אולם, אני חושבת שאישום 229 הוא בלתי סביר ובלתי מוצדק", היא הסבירה. "הפעולות שלי מעידות כל כך שמעולם לא התכוונתי להיכנס למדינה ואם המילים שלי הן לא אמינות מספיק, כמו שאמר התובע, הרי שהיו שבע שעות בין שתי הטיסות שלי ולא ניסיתי לעזוב את אזור טיסות המעבר, או לדרוש את הכבודה שלי". 

יפה ונעמה יששכר
נעמה ביחד עם אמה יפה

"ולראייה, המשטרה לקחה אותי בזמן שכבר ניסיתי לעלות לטיסת ההמשך הביתה", טענה נעמה והדגישה כי: "אני מבינה שזהו נושא שנלקח ברצינות רבה בפדרציה הרוסית אבל אני מתחננת בפניכם להכיר בכך שזו הייתה טעות אחת, של אדם שלא התכוון כלל להיכנס למדינה או להפר שום חוק. אני מאמינה שחצי השנה בה ישבתי בכלא מספיקה כדי לפצות על הפשע של 228 - זה הכול, השופט".