"כמה אני עוד יכולה לחזק אותה?": בריאיון מיוחד ל"אולפן שישי" ממוסקבה, מספרת אמה של נעמה יששכר, יפה, על התחושות הקשות שפקדו אותה אתמול (שישי) לאחר שנודע גזר הדין שגזר בית המשפט ברוסיה על בתה - 7 שנות מאסר וחצי בגין החזקת סמים. יפה יששכר מספרת על התנאים הקשים בהם מוחזקת בתה - ומתחננת שתשוחרר.  

 לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"היינו המומים", סיפרה האם יפה, "ידענו לפי כל מה שהלך בתקשורת היום שהיא הולכת לקבל גזר דין כבד, אמרתי לה שזו לא היא, שיש משהו בין שתי המדינות, אמרנו שנדאג לערער על זה. היא רעדה כעלה נידף, הגיע לכאן התובע הראשי של מוסקבה שקרא את כל התיק". 

יפה ביקשה לשלוח מסר לראש הממשלה נתניהו, והתחננה שיסייע במאמצים לשחרורה: "אני מתחננת לפניך, אתה חייב להוציא אותה מכאן. היא חיה בתנאים לא תנאים, יש שם תיל וכלבים והיא נרדמת כשהיא שומעת דלתות ברזל נטרקות. היא יושבת עם פושעות, עם סוחרות סמים". 

נעמה יששכר , במעצר כבר 4 חודשים במוסקבה
7 שנות וחצי מאסר. נעמה יששכר

"כמה אני יכולה לחזק אותה?", אמרה האם, "המשפחה שלי באה והולכת, מנסים לחזק את שתינו. בבקשה נתניהו, שר החוץ ושר המשפטים, שחררו את נעמה, תחתמו על מה שצריך. בגלל שיש לה שתי אזרחויות אז הם תפסו אותה". 

כשנשאלה האם היא חוששת לחייה, השיבה האם המודאגת: "קשה לי לחשוב על אפשרות של סכנת חיים של נעמה, אני לא רוצה אפילו לחשוב על זה". 

"מצבה הנפשי של נעמה קשה, ניסיתי לשדר לה חוזק"

אמה של נעמה סיפרה שבתה לא זוכה לזכויות בסיסיות של אסירים: "ביקשתי מהשופט לראות אותה והייתי צריכה להתחנן. אין לה טלפונים, אין גם חלופת מכתבים. מצבה הנפשי קשה. היא הייתה דרוכה מאוד, ניסיתי לשדר לה חוזק. אמרתי לה שזה לא משנה אם זו שנה או שבע או עשר, המקום שלה זה לא שם. בכל קנה מידה העונש לא משתווה למה שעשתה". 

"אני מקווה שיוציאו לי אותה מפה, היא לא תחזיק מעמד עוד הרבה זמן, אני בחוץ, בחופש, ואני גמורה", מספרת האם, "המדיטציה שהיא עושה כל יום זה מה שעוזר לה, היא כל הזמן אומרת 'הם לא ישברו אותי'. אני יודעת שמנסים לעזור להוציא אותה משם אבל אני לא יודעת מה העמדה של ישראל. הבת שלי תשלם את המחיר".