גבר בגרמניה חלה בזיהום נדיר לאחר שכלבו ליקק אותו, ומת כעבור שבועות ספורים. הוא קדח מחום במשך שלושה ימים וחווה קשיי נשימה וחשב שמדובר בשפעת, אך כשהגיע לבית החולים התגלה כי הוא נדבק בחיידק קטלני הנמצא ברוק של כלבים וחתולים. בעקבות המקרה הרופאים הזהירו: במקרה של תסמינים דומים - על בעלי חיות מחמד לפנות מיד לייעוץ רפואי.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

החיידק בו נדבק הגבר נקרא capnocytophaga canimorsus, והוא נמצא ברוק ובחניכיים של כלבים וחתולים, ועלול לעבור לעיתים גם לבני אדם. על פי רופאים, אם אותו החיידק נטמע בגוף, הזיהום יהיה קטלני ברבע מהמקרים. עם זאת, הם הבהירו כי זיהומים חמורים יהיו קטלניים רק במצב שהאדם בעל מערכת חיסון חלשה, ללא טחול או סובלים מבעיות אלכוהול.

הגבר בן ה-63 הגיע לבית החולים מאוחר מדי. הוא קדח מחום במשך שלושה ימים וחווה קשיי נשימה, ולכן חשב שמדובר בשפעת בלבד. כשהגיע לבית החולים הוא אושפז במחלקת טיפול נמרץ, אך במהלך 30 השעות שלאחר מכן מצבו רק הידרדר.

מצבו החמיר עד לכדי כשל איברים רב מערכתי. הכליות של הגבר נפגעו בצורה חמורה, ואיתן גם תפקוד הכבד. הוא פיתח אנצפלופתיה, מחלה התוקפת את המוח, ושיתוק בשרירי המעיים. הוא אף חווה דום לב – אך פעולות ההחייאה החזירו אותו לחיים.

ביומו הרביעי בבית החולים, הרופאים הבינו כי מדובר ב-capnocytophaga canimorsus מבדיקות הדם, וטיפלו בו באמצעות אנטיביוטיקה. למרות זאת, מוחו החל להתנפח וזרימת הדם למספר איברים, בהם הטחול, חדלה לחלוטין מלפעול. בני משפחתו, יחד עם הצוות הרפואי, החליטו להפסיק את הטיפול, והוא נפטר זמן לא רב לאחר מכן. לאחר מכן, טענו הרופאים כי אותו הגבר נדבק בחיידק כשכלבו ליקק אותו.