אלפי חיילים אמריקנים יישלחו לסעודיה: חודש לאחר המתקפה על מתקני הנפט בסעודיה המיוחסת לאירן, נודע היום (שישי) כי בכוונת ארה"ב לשגר לסעודיה כוח צבאי משמעותי שיכלול אלפי חיילים, אמצעי הגנה אווירית - ומטוסי קרב - כך נמסר לסוכנות הידיעות רויטרס. 

 לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בהודעת הפנטגון אושר המהלך ונמסר כי חיילים אמריקנים ואמצעי לוחמה יועברו לסעודיה על מנת "להבטיח ולהדק את כוח ההגנה הסעודי". עם זאת, טרם צוין מתי בדיוק אמורים החיילים ואמצעי ההגנה האמריקניים להגיע לסעודיה.  

ונראה כי וושינגטון אינה מסתפקת רק בכך: מוקדם יותר החודש דווח כי ארצות הברית שוקלת להרחיב גם את שיתוף הפעולה המודיעיני עם סעודיה בעקבות המתקפה.

תמונת לוויין של מתקן הנפט בסעודיה אחרי המתקפה (צילום: ap)
מכלית הנפט הבריטית שנתפסה באוגוסט על ידי אירן | צילום: ap

בחודש שעבר הגיעה המתיחות בין סעודיה לאירן לשיא חדש כשדובר הקואליציה הסעודית הלוחמת בתימן טען כי ממצאי החקירה הראשונים של מתקפת הטילים על מתקני הנפט בסעודיה מעלים שאירן היא זו שאחראית לה. 

מכלית אירנית עלתה באש מול חופי סעודיה 

והמתיחות במפרץ אינה שוככת: הבוקר דיווחו כלי תקשורת באירן על פיצוץ שאירע במכלית אירנית כמה עשרות קילומטרים מחופי העיר הסעודית ג'דה. עוד נטען ברפובליקה האסלאמית כי שני טילים שנורו לעבר המכלית הם שגרמו לפיצוץ, ומומחים מאמינים כי מדובר ב"מעשה טרור" ובפעולה מכוונת.

מכלית עולה באש
המכלית האירנית עולה באש

על פי דיווחים נוספים המיכלית ששמה "סינופה" שייכת לחברת הנפט האירנית הלאומית. הפיצוץ התרחש בים האדום, כ-100 קילומטרים מנמל סעודיה בעיר ג'דה. עוד דווח כי הפיצוץ גרם לנזקים כבדים וכי נפט נשפך בים האדום. איש מצוות הספינה האירנית לא נפגע.