אחרי שאמש (שני) דיווחנו כי נשיא רוסיה ישקול את בקשתו של הנשיא ריבלין למתן חנינה לנעמה יששכר, היום צפוי ראש הממשלה נתניהו להעביר גם הוא בקשה רשמית לנשיא פוטין. בריאיון לעופר חדד ברדיו ירושלים ביקשה יפה יששכר, אימה של נעמה, משר המשפטים אמיר אוחנה שלא יחתום על הסגרת ההאקר הרוסי לארצות הברית.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"אני מודה לו, אולי זה מה שפוטין צריך, אני יודעת שאתם עושים את זה למען נעמה", אמרה יפה יששכר בתגובה לפנייתו של נתניהו לפוטין. "אני סומכת עליך שתעשו הכל כדי לשחרר את נעמה. אני לא חושבת שהיא צריכה להמשיך ולסבול במקום שהיא נמצאת".

יפה יששכר במסר ישיר לבנימין נתניהו (צילום: החדשות12)
צילום: החדשות12

נשיא המדינה ראובן ריבלין פנה רשמית בבקשת חנינה לפוטין, וברוסיה אישרו כי קיימת פנייה דומה מצד נתניהו, אך היום היא תהפוך לרשמית. דוברו של פוטין, דמיטרי פסקוב, אמר אתמול: "אנחנו יודעים על פנייתו של נתניהו. לאחר שהיא תעבור דרך הערוצים הדיפלומטיים, היא תדווח לנשיא ותישקל על ידיו".

ליעד גולדברג, אחותה של נעמה, סיפרה ב"חדשות הבוקר" כי המשפחה תולה תקווה גדולה בקבלת החנינה מפוטין, אבל גם נערכת לאפשרות שזה לא יקרה: "אנחנו חייבים להיות אופטימיים, אין ברירה אחרת. נעמה כבר מיואשת ברמות ולא עומדת בזה, אנחנו צריכים להילחם בשבילה ולהאמין שהיא תצא הביתה ולא תירקב שם שבע וחצי שנים. זו לא אופציה, זה לא על השולחן בכלל. אנחנו מחכים לתשובות מפוטין ומאוחנה ואם הם לא יסכימו, נעבור לשלב הבא".

ליעד גולדברג ונעמה יששכר (צילום: מתוך "חדשות הבוקר" עם ניב רסקין, קשת 12)
צילום: מתוך "חדשות הבוקר" עם ניב רסקין, קשת 12

"רוב הסיכויים שההאקר הרוסי יוסגר לארה"ב"

"יש מה לעשות מול הרוסים במה שקשור לנעמה יששכר, אבל הדברים ייעשו בשקט ובצינורות המקובלים" - כך אמר אמש גורם ישראלי בכיר שדיבר עם חדשות 12. מוקדם יותר פורסם בכלי התקשורת ברוסיה כי פוטין שוקל חנינה ליששכר, ובימים הקרובים יכריע שר המשפטים אמיר אוחנה לגבי הסגרת של ההאקר הרוסי המוחזק בישראל. 

נעמה יששכר ואלכסיי בורקוב
נעמה יששכר ואלכסיי בורקוב

הגורם הישראלי הבכיר הוסיף כי "מתנהלים מגעים שקטים וביתר שאת מאז שנגזר העונש". לגבי ההאקר הרוסי אמר הבכיר שלהערכתו "99% שהוא יוסגר לארה"ב, למרות הקשר שהרוסים עשו בין שני המקרים". מלשכת ראש הממשלה נמסר הערב כי "ראש הממשלה והרשויות בישראל ממשיכים במאמצים המדיניים להחזיר את נעמה הביתה".

במקביל, גורמים מדיניים הזהירו שגזר הדין של נעמה הוא תקדים שמסכן כל נוסע שנכנס לגבולותיה האוויריים של רוסיה. גזר הדין מכניס בפועל לסעיף העונשין הגדרה חסרת תקדים, לפיה גם אזרחים זרים שרק עבר בשדה התעופה של המדינה לצורך טיסת מעבר יוכלו להיחשב מבריחים.